لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۹

وزیر کشور ایران: در حال رایزنی با شورای نگهبان برای حل مساله رد صلاحیت ها هستیم


وزیر کشور جمهوی اسلامی از ادامه رایزنی و مذاکره با شورای نگهبان بر سر رد صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.

عبدالرضا رحمانی فضلی روز چهارشنبه ۳۰ دی با بیان این که تاکنون ۲۰ ملاقات درباره رد صلاحیت‌ها در هیات‌های نظارت و اعتراض به این مساله داشته است گفت روز گذشته گزارشی در این باره به رهبر جمهوری اسلامی داده و گزارش‌هایی هم به شورای نگهبان و دفتر رهبری ارائه کرده است.

او اضافه کرد: " آقای جنتی معتقد است باید این مسائل در یک فضای منطقی و با رایزنی مشترک حل شود تا همه اطمینان داشته باشند که حق‌شان ضایع نشده است."

رد صلاحیت گسترده نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان، با انتقاد بسیاری از چهره‌های سیاسی و نامزدها مواجه شده است.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز از شورای نگهبان خواست تا در رد صلاحیت‌ها تجدید نظر کند. او گفته است که از تمام اختیارات خود برای احقاق حقوق رد صلاحیت شدگان استفاده خواهد کرد.

به گفته سخنگوی شورای نگهبان، صلاحیت حدود ۴۰ درصد از نامزدهای انتخابات تا کنون تایید شده است. اصلاح طلبان نیز با اعلام این که نامزدهای آنها به طور گسترده ردصلاحیت شده اند، اعلام کرده اند که در برخی از حوزه های انتخابیه هیچکدام از نامزدهای آنها تایید نشده اند.

انتخابات مجلس شورای اسلامی به همراه انتخابات مجلس خبرگان قرار است هفتم اسفند امسال برگزار شود.

XS
SM
MD
LG