لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۷

استاندار خوزستان: رد صلاحیت‌های "بی‌جهت" فرقی با تقلب ندارد


عبدالحسن مقتدایی گفت که اگر با "حرف غیرمنطقی" مواجه شود استعفا می‌کند.
عبدالحسن مقتدایی گفت که اگر با "حرف غیرمنطقی" مواجه شود استعفا می‌کند.

عبدالحسن مقتدایی، استاندار خوزستان در جلسه‌ای با حضور فرمانداران این استان به شدت به ردصلاحیت‌های گسترده توسط هیات‌های نظارت بر انتخابات اعتراض کرد و از فرمانداران خواست تا به این مساله اعتراض کرده و اگر نمی‌توانند وظایف خود را به درستی انجام دهند، استعفا کنند.

وبسایت روزنامه ایران گزارش داد که به گفته آقای مقتدایی، رد صلاحیت‌های بی‌جهت، هیچ فرقی با تقلب در صندوق‌های رای گیری ندارد.

استاندار خوزستان هر انتخابات را یک رفراندوم برای نظام دانست و گفت: "نه هیات های اجرایی و نه هیات های نظارت، هیچکدام حق ندارند تعیین کنند چه کسی به مجلس برود؛ نه ما می توانیم همه داوطلبان را تایید کنیم و نه آنها می توانند همه را ردصلاحیت کنند. ملت در این انتخابات برای تجدید عهد با نظام می آید به همین دلیل باید فضای سیاسی باز باشد و هیچکس حق دخل و تصرف منفی در قانون را ندارد."

او ضمن دعوت از فرمانداران به استعفا در صورت عدم توانایی انجام وظایف، خود نیز اعلام کرد که اگر با "حرف غیرمنطقی" مواجه شود استعفا می‌کند.

عبدالحسن مقتدایی تاکید کرد: "رد صلاحیت هیچکدام از داوطلبان انتخابات نباید مبهم باشد و فرمانداران باید برای تک تک افرادی که صلاحیت آنها احراز نشده توضیح بخواهند و اطلاع رسانی کنند."

اخبار مربوط به روند احراز و تعیین صلاحیت داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی را می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

XS
SM
MD
LG