لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۱

مهدی کروبی: برای حفظ "جمهوریت نظام" رأی خواهم داد


مهدی کروبی از رهبران معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ که در بازداشت خانگی به سر می برد - آرشیو
مهدی کروبی از رهبران معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ که در بازداشت خانگی به سر می برد - آرشیو

مهدی کروبی از رهبران معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ ایران که در بازداشت خانگی به سر می‌برد، در پپامی گفته است که برای حفظ "جمهوریت نظام" در انتخابات روز جمعه رأی خواهد داد.

محمدتقی کروبی فرزند او، چهارشنبه شب در صفحه فیسبوک خود نوشت: "دقایقی پیش مادر به نقل از پدر گفت، علیرغم اشکالاتی که از ۸۸ تاکنون داشته و دارم، در روز جمعه برای مصلحت مهم‌تری (حفظ جمهوریت) رأی خواهم داد."

مهدی کروبی و میر حسین موسوی، دو نامزد معترض انتخابات ۸۸ که منجر به پیروزی دوباره محمود احمدی نژاد شد، به همراه زهرا رهنورد همسر آقای موسوی، از اسفند ۸۹ تا کنون در بازداشت خانگی به سر می‌برند.

وبسایت کلمه، که اخبار مربوط به منتقدان حکومت ایران را پوشش می‌دهد، به نقل از محمدتقی کروبی نوشت، عصر چهارشنبه نیز از ماموران امنیتی خواسته شده زمینه حضور صندوق سیاری را در محل بازداشت آقای کروبی جهت رأی دادن او در روز جمعه فراهم کنند.

به گزارش کلمه، دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده‌اند که "با توجه به ضرورت‌ها و با انتظار بهبود شرایط فعلی" در انتخابات شرکت خواهند کرد.

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری قرار است بطور همزمان در روز جمعه هفتم اسفند ماه در سراسر ایران برگزار شود.

با وجود رد صلاحیت های گسترده، اصلاح طلبان و میانه روهای حامی حسن روحانی رئیس جمهوری ایران از هر دو طیف اصولگرا و اصلاح طلب، از مردم خواسته‌اند برای کاستن از حضور تندروها در هر دو مجلس، به پای صندوق های رأی بروند.

XS
SM
MD
LG