لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۴

محمد خاتمی از مردم خواست به فهرست اصلاح طلبان رای دهند


محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران با انتشار پیامی ویدیویی از مردم ایران خواست که در انتخابات پیش رو به اصلاح طلبان رای دهند.

آقای خاتمی، در این پیام ویدئویی که یکشنبه دوم اسفند منتشر شد لیست اصلاح طلبان را "لیست امید" نامید.

او در این پیام مردم را به شرکت گسترده در هر دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان فراخواند و از آنان خواست که به طور کامل به هر دو فهرست ائتلاف اصلاح طلبان در دو انتخابات پیش رو رای دهند.

رئیس جمهوی پیشین ایران پیش از آغاز تبلیغات انتخاباتی نیز از مردم ایران خواسته بود که علیرغم دلخوری‌های احتمالی از شرکت در انتخابات دلسرد نشوند.

آقای خاتمی در پیامی گفته بود که بر این باور است که "با وجود محروم ماندن ملت از وجود بسیاری از چهره‌های شایسته در میان نامزد‌ها برای هر دو انتخابات، کم نیستند افراد وفادار به آرمان‌های اصلاح‌طلبانه که می‌توانند در خدمت مردم دلسوز باشند."

محمد خاتمی در پی اعتراضات و برخوردهای حکومتی با معترضان در سال ۱۳۸۸ و حصر خانگی رهبران معترضان (میرحسین موسوی، مهدی کروبی، و زهرا رهنورد)، با اقدامات قوه قضائیه ممنوع التصویر شده است و رسانه‌ها از پوشش خبری و تصویری او منع شده‌اند. با این حال هر از چند گاهی پیام‌ها و سخنان او در فضای مجازی منتشر شده است.

آقای خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری گذشته نیز از حسن روحانی حمایت کرد.

XS
SM
MD
LG