لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۱

یکی از منتشرکنندگان تصاویر منتسب به مینو خالقی بازداشت شد


در پی دستور وزیر کشور به پلیس فتا برای برخورد با منتشرکنندگان تصاویر منتسب به مینو خالقی، خبرگزاری تسنیم گزارش داد که فردی به نام حامد طالبی در رابطه با این موضوع بازداشت شده است.

به نوشته این خبرگزاری، حامد طالبی مدیر کانال تلگرام قیچی بوده که تعدادی از تصاویر منتسب به مینو خالقی، نفر سوم انتخابات شهر اصفهان در انتخابات مجلس شورای اسلامی، در آن منتشر شده است.

حامد طالبی از کارکنان سابق رجا‌ نیوز و از خبرنگاران پیشین خبرگزاری فارس بود. گفته می شود تصاویر بی حجاب زنی در کانال تلگرام تحت مدیریت او منتشر و به خانم خالقی نسبت داده شده است.

انتشار تصاویری منتسب به مینو خالقی در فضای مجازی پس از آن صورت گرفت که شورای نگهبان این منتخب شهر اصفهان را حدود یک ماه پس از برگزاری انتخابات رد صلاحیت کرده و آرای او را باطل اعلام کرد.

دلیل رد صلاحیت او به طور رسمی اعلام نشد اما برخی از گزارش‌ها تعدادی از عکس‌های خانم خالقی مربوط به گذشته را دلیل این تصمیم شورای نگهبان دانستند.

چندی بعد تصاویر منتسب به مینو خالقی در فضای مجازی منتشر شد که او این تصاویر را دستکاری شده و جعلی دانست و اعلام کرد که موضوع را از راه قانونی پیگیری می‌کند.

حال خبرگزاری تسنیم از بازداشت حامد طالبی در رابطه با این پرونده خبر داده است.

هنوز وزارت کشور و مقام های قضایی و امنیتی درباره بازداشت این فرد اظهار نظر نکرده اند.

XS
SM
MD
LG