لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۳

وزارت کشور ادعای تخلف علیه یکی از نامزدهای انتخابات تهران را رد کرد


محمد حسین مقیمی، رئیس ستاد انتخابات کشور در انتخابات هفتم اسفند
محمد حسین مقیمی، رئیس ستاد انتخابات کشور در انتخابات هفتم اسفند

رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور نسبت به ادعای تخلف یکی از نامزدهای فهرست اصلاح طلبان واکنش نشان داد.

محمد حسین مقیمی در پی ادعای مطرح شده مبنی بر اینکه محمد رضا نجفی، نامزد فهرست اصلاح طلبان در تهران در زمان تعیین شده از سمت خود در استانداری استان مرکزی استعفا نداده است، گفت که چنین سمتی در سازمان استانداری اصلا وجود ندارد.

مشاور وزیر کشور دولت احمدی‌نژاد در نامه‌ای به عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور نوشت که محمد رضا نجفی، نامزد انتخابات مجلس از تهران، سرپرست معاونت هماهنگی اقتصادی در استانداری مرکزی بوده اما برای شرکت در انتخابات برخلاف قانون عمل کرده و تا تاریخ تعیین شده، یعنی ۲۸ خرداد امسال از سمت خود استعفا نداده است.

در پی انتشار این نامه و پیگیری آن از سوی خبرنگاران، رئیس ستاد انتخابات روز چهارشنبه ۱۲ اسفند گفت: "اصلاً سمتی با نام معاونت اقتصادی در سازمان استانداری‌ها وجود ندارد."

با این حال رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان مرکزی، وابسته به شورای نگهبان، به خبرگزاری فارس گفته است که اسناد تخلف آقای نجفی به شورای نگهبان فرستاده شده است.

محمد رضا نجفی نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه تهران، در فهرست اصلاح طلبان قرار داشت. او در پایان شمارش آرا در رده بیست و هشتم از سی نفر اول تهران قرار گرفت. در صورتی که شورای نگهبان محمد رضا نجفی را متخلف تشخیص دهد، غلامعلی حداد عادل، نفر سی و یکم انتخابات تهران به جای او به مجلس راه میابد.

XS
SM
MD
LG