لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۰

وزیر اطلاعات: چند تیم تروریستی پیش از برگزاری انتخابات شناسایی شدند


وزیر اطلاعات ایران از دستگیری اعضای چند تیم تروریستی پیش از برگزاری انتخابات خبر داد.

محمود علوی در نشست خبری روز یکشنبه ۹ اسفند خود گفت که دو روز پیش از رای گیری انتخابات، وزارت اطلاعات با همکاری دستگاه‌های دیگر یک تیم چهار نفره را به همراه ابزار انفجاری در مرزهای غربی ایران شناسایی و دستگیر کرد.

به گفته او، این افراد ابزار متعددی از جمله شش جلیقه انتحاری، چاشنی الکترونیکی، پودر انفجاری، فیتیله انفجاری و... به همراه داشتند که برای انجام عملیات تروریستی تهیه کرده بودند.

وزیر اطلاعات ایران گفت که اعضای این تیم قصد داشتند در روزهای پیش از انتخابات که با "ایام فاطمیه" همزمان بود دست به عملیات بزنند.

محمود علوی همچنین گفت که ۱۹ بهمن‌ماه یعنی ۱۸ روز قبل از برگزاری رأی‌گیری، یک نفر در مرزهای جنوب شرقی کشور با مقدار زیادی مواد و ابراز انفجاری شناسایی شد.

او گفت که فرد بازداشت شده دو بمب دست‌ساز را فراهم کرده بود که امکان کنترل از راه دور را داشت؛ وی همچنین مقادیری مواد منفجره‌، ریموت کنترل الکترونیک، مواد پیش ساز و اقلامی که در عملیات‌های تروریستی مورد استفاده قرار می‌گیرند را به همراه داشت.

این فرد به گفته وزیر اطلاعات ایران یک عدد بمب آهنربایی نیز به همراه داشت که می توانست با چسباندن آن به اتومبیل، دست به اقدام تروریستی بزند.

مرزهای جنوب شرق ایران که با پاکستان مشترک است، طی سال های اخیر بارها شاهد حوادث تروریستی و درگیری نیروهای امنیتی با افراد مسلح بوده است.

وزارت کشور و دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی، طی دوسال گذشته در پی قدرت گرفتن داعش و دیگر گروه‌های اسلامگرای تندرو، بارها از دستگیری تیم های تروریستی وابسته به این گروه ها خبر دادند.

XS
SM
MD
LG