لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۳

۳۶ روز تا انتخابات: ثبت نام ۹۹ نفر


روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت سومین روز ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری ایران بود. با آن که انتظار می رفت که در سومین روز ثبت نام تعداد داوطلبان کاهش یابد اما به گفته مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور تعداد ثبت نام شدگان در این روز ۹۹ نفر بود که با احتساب ۱۴۴ نفری که دردو روز اول ثبت نام کرده اند، در پایان سومین روز ثبت نام ۲۴۳ نفر به صورت رسمی داوطلب ریاست جمهوری شده اند که پنج تن از آنان زن هستند. در روز سوم ثبت نام محمد غرضی، محمد باقر خرازی، علی فلاحیان ، روح الله احمد زاده کرمانی از جمله ثبت نام شدگان بودند.
به روال معمول نامزدها پس از ثبت نام به پرسش های خبرنگاران پاسخ دادند.

محمد باقر خرازی، دبیرکل حزب الله ایران، با تاکید بر آن که برای تمام شهرهای ایران برنامه دارد چهار هدف اصلی خود را پیشرفت حماسی، آرامش، رفاه ثروتمندانه و سلامتی منجر به ستایش خدا اعلام کرد. او همچنین تاکید کرد که قصد دارد فرهنگ قدسی ایران بزرگ را به مرزهای پارس بزرگ اسلامی برساند که از مرزهای چین تا افریقا گسترش می یابد. او برادر صادق خرازی سفیر پیشین ایران در سازمان ملل و پاریس و برادرزاده کمال خرازی وزیر پیشین خارجه است.

علی فلاحیان، عضو مجلس خبرگان و وزیر پیشین اطلاعات در دولت هاشمی رفسنجانی که نامش پرونده قتل های زنجیره ای روشنفکران و کشتار رستوران میکونوس را تداعی می کند، گفت « فلاحیان در هیچ جبهه ای عقب نشینی نمی کندو به نفع کسی کنار نمی رود».
او شعار خود را اسلام ، پیشرفت و ایران قدرتمند اعلام کرد و گفت که برای آن یازده برنامه زیر مجموعه دارد . تثبیت قیمت ها، تثبیت خانواده، روابط با همسایگان و جهان و دستیابی به آرمان های امام و رهبری. او برنامه هسته ای خود را توافق با غرب برای تعلیق غنی سازی بیش از ۲۰ درصد و تعلیق تحریم ها دانست.

محمد غرضی، ۷۲ ساله، وزیر نفت در دولت موسوی و وزیر پست و تلگراف و تلفن در دولت هاشمی، پس از ثبت نام در جلسه مطبوعاتی خود گفت قصد دارد اقتصاد را به وضعیت مورد نظر برساند. او هدف خود را داشتن دولتی ضد تورم اعلام کرد.

روح الله احمد زاده کرمانی، ۳۵ ساله، رئیس پیشین سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران و استاندار سابق فارس در دولت احمدی نژاد است که در حال حاضر با درجه استادیاری در دانشگاه تدریس می کند.
او پس از ثبت نام در نشستی خبری گفت هدفش تحقق حماسه سیاسی است. شعار دولت خود را دولت جوان، عدالت، قانون گرایی و وفاق ملی اعلام کرد. او گفت به خاطر مشکلاتی که با اطرافیان احمدی نژاد داشت از دولت بیرون آمد اما خود را به آرمان های سال ۸۴ محمود احمدی نژاد نزدیک می داند.

روز پنجشنبه آخرین مهلت تشکیل هیئت های اجرایی انتخابات است.
XS
SM
MD
LG