لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۵۱

نیوزویک: کمپین انتخاباتی ایران فرصتی برای بروز انتقاد فراهم کرده است


 ابراهیم رئیسی، یکی از نامزدهایی است که به خاطر عملکردش در قوه قضاییه مورد انتقاد کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.
ابراهیم رئیسی، یکی از نامزدهایی است که به خاطر عملکردش در قوه قضاییه مورد انتقاد کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

چند روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری در ایران، بسیاری از تحلیلگران و رسانه های بین المللی نگاه خود را به ایران دوخته و پیش بینی و تحلیل خود را از اوضاع ایران منعکس می کنند. این مروری است از مقاله منتشر شده در نشریه نیوزویک:

نشریه نیوزویک نوشته است: کمپین انتخاباتی فرصتی نادر را برای انتقاد از سیاست خارجی کشور ایجاد کرده بطوری که غلامحسین کرباسچی شهردار سابق تهران و رئیس حزب کارگزاران سازندگی در حمایت از حسن روحانی، از سیاست های جمهوری اسلامی در سوریه انتقاد کرد و سپس حملاتی از سوی رسانه های محافظه کار را برانگیخت.

این نشریه می گوید حمله به کرباسچی را می توان از دو دیدگاه بررسی کرد.

این که تصمیم گیرندگان اصلی جمهوری اسلامی یعنی آیت الله خامنه ای و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می خواهند به هر قیمتی از رژیم اسد حمایت کنند.

و دیدگاه دیگر این است که مخالفان روحانی در کمپ محافظه کاران تلاش می کنند پیشاپیش انتخابات موضع او را تضعیف کنند.

مرگ آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری پیشین جمهوری اسلامی نیز او را از یکی از مهره های اصلی حمایتی اش محروم کرده است.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG