لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۳

وزیر اقتصاد ایران به تاثیر تورم بر معیشت مردم اذعان کرد


احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد جمهوری اسلامی ایران
احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد جمهوری اسلامی ایران

وزیر اقتصاد و دارایی جمهوری اسلامی ایران با بیان این که «قرار نیست از تک‌تک اقدامات دولت دفاع کنم»، به تأثیر منفی تورم بر معیشت شهروندان اذعان کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها در ایران، احسان خاندوزی که روز یک‌شنبه در نشست خبری درباره عملکرد اقتصادی دولت در یک سال گذشته سخن می‌گفت، افزود: «بله، تورم زندگی مردم را دچار مشکل کرده است.»

او همچنین اضافه کرد: «اثرات اقتصادی ناشی از بیماری کرونا و گره خوردن بسیاری از موضوعات به برجام باعث شده بود فعالان اقتصادی تکلیف خودشان را ندانند.»

وزیر اقتصاد درباره نتیجه مذاکرات احیای برجام گفت که دولت ابراهیم رئیسی «برای هر دو سناریو رفع تحریم و یا ادامه آن» آماده است.

خاندوزی با اشاره به انتشار فهرست ۳۱۵ «ابربدهکار بانکی» گفت که در روزهای آینده صورت مالی «۱۴۵ شرکت دولتی» انتشار خواهد یافت و «رصد بسترهایی برای تخلفات فراهم شده است تا موردی مانند فولاد مبارکه رخ ندهد.»

وزیر اقتصاد با بیان این که طرح آزمایشی کالابرگ نان در سه شهرستان اجرا شده، گفت، پس از بررسی در دولت، «اگر مورد تأیید قرار گرفت» به طور سراسری اجرا می‌شود.

او همچنین درباره احتمال گران شدن بنزین، آن را به برنامه بودجه سال ۱۴۰۲ موکول کرد و گفت که پس از آن باید «شرایط کشور بررسی شود و بعد تصمیم‌گیری لازم انجام شود.»

XS
SM
MD
LG