لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۹

نماینده مجلس: در آغاز و پایان کار دولت‌ها در ایران «مملکت تعطیل است»


آرشیو
آرشیو

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی می‌گوید گرانی روز‌افزون را نمی‌توان به گردن دولت رئیسی و حتی روحانی انداخت و یک سال آخر و شش ماه اول دولت‌ها «مملکت تعطیل است.»

اظهارات این نماینده مجلس در حالی عنوان می‌شود که بر اساس گزارش‌ها از ایران، قیمت برخی اقلام خوراکی بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

علی بابایی کارنامی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا با بیان این که افزایش روزانه قیمت تنها به مرغ و تخم‌ مرغ خلاصه نمی‌شود، گفت مجلس نگرانی‌ها را در جلسه‌ای به اطلاع دولت رسانده و «بنا شد که دولت سریع تیم اقتصادی خود را فعال کرده و پی‌گیر باشند.»

درخواست از دولت برای «فعال» کردن تیم اقتصادی در حالی است که حدود دو ماه و نیم از آغاز به کار دولت ابراهیم رئیسی گذشته است.

این عضو مجلس شورای اسلامی همچنین درباره دستور ابراهیم رئیسی برای احیای سازمان جهاد سازندگی، گفت که «همه دولت‌ها»ی جمهوری اسلامی شعار «محرومیت‌زدایی» می‌دهند، اما «هیچ‌کدام» برنامه‌ای برای آن ندارند. به گفته او، مجلس در پی بازسازی «گروه‌های خودجوش مردمی» در قالب «ترکیب جهادی» است.

ابراهیم رئیسی روز ۱۳ مهر به معاون اول خود دستور داد «سازوکار احیای جهاد سازندگی» را ۲۰ روزه تدوین کند و گفت به عنوان «گام دوم انقلاب» باید «با استفاده از تجربیات گذشته» مشکلات محرومان و روستاییان به طور «ریشه‌ای» حل شود و «احیای مأموریت‌های جهاد سازندگی» راه‌کار آن است.

یک تحلیلگر مسائل ایران پیش از این به صدای آمریکا گفته است نشانی از دیپلماسی اقتصادی در دولت ابراهیم رئیسی دیده نمی‌شود و مردم قربانی فساد، قاچاق، و احتکار هدفمند می‌شوند.

XS
SM
MD
LG