لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۲

هشدار دوباره در زمینه تعطیلی بنگاه های تولیدی در ایران


از سوی دولت محمود احمدی نژاد، برنامه های حمایتی و تشویقی برای توسعه صادرات اعلام شد.
بر این اساس، جوایز و مشوق های صادراتی در اجرای قوانین برنامه چهارم و پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در قالب حمایت های مستقیم و غیر مستقیم و جبران بخشی از تبعات ناشی از هدفمند شدن یارانه ها در حوزه صادرات غیر نفتی هدفمند می شود.

هم چنین دولت، برای حمایت از صادرات غیر نفتی، ترویج حمایت از صدور کالا و خدمات با کیفیت مطلوب و مطابق با استانداردهای جهانی و نیز حمایت از اجرای طرح کنترل کیفیت کالا و خدمات صادراتی ایران، کمک به توسعه و ترویج طراحی و بسته بندی کالاهای صادراتی متناسب با نیاز بازارهای هدف و توسعه برنامه های صادراتی را از برنامه های خود برای قرار داده است.

دولت در حالی برنامه های حمایتی و تشویقی خود را برای صادرات اعلام می کند ، که اخیرا مهدی رهبری،که خبر آن لاین از وی به عنوان یک تولید کننده مطرح پوشاک نام برده است،مدعی شده که فروش مواد مخدر آسان تر از فروش پوشاک است. این صنعتگر خواهان چاره اندیشی مقامات مسئول برای سقوط تولیدکنندگان شده است.

شاید از این رو باشد که روزنامه جهان صنعت، به نقل از بررسی های بانک جهانی از رتبه پایین ایران در تجارت فرامرزی کشورها در ۲۰۱۰ میلادی خبر داده است، رتبه ایران در تجارت فرامرزی طی ۳ سال اخیر ۱۳۱ عنوان شده است.

به گزارش بانک جهانی رتبه جمهوری اسلامی ایران، در سال جاری میلادی در شاخص های فضای کسب و کار میان ۱۸۳ کشور، ۱۲۹ است.

در همین حال به گزارش خبر آن لاین محمد نهاوندیان، رئیس اتاق بازرگانی ایران در نامه ای نسبت به تعطیلی بیش از ۱۰۰ واحد تولیدی آب معدنی و بیکاری ۵۰ هزار کارگر و کارمند در این واحدهای صنعتی هشدار داده و از مسئولان خواسته است برای حل و فصل مشکل این واحدهای تولیدی وارد عمل شوند.

XS
SM
MD
LG