لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۵

تعداد کشته‌های زمین‌لرزه کرمانشاه به ۵۰۵ نفر رسید


پزشکی قانونی از افزایش کشته شدگان زمین لرزه دو هفته پیش در استان کرمانشاه خبر داد.

روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی روز چهارشنبه هشتم آذر در اطلاعیه ای اعلام کرد که با شناسايی ۲۱ جسد ديگر از جانباختگان توسط كميته تجسس، تعداد کشته شدگان زمین لرزه اخیر به ۵۰۵ نفر افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، بیشترین آمار کشته شدگان با ۴۴۶ نفر مربوط به سرپل ذهاب است. پس از این شهر، شهرهای کرند با ۱۹ نفر، قصر شیرین با ۱۶ نفر و ثلاث با ۱۴ نفر بیشترین کشته ها را داشته اند.

در نخستین روزهای پس از زمین لرزه گفته شد که برخی از اجساد در روز اول زلزله بدون گزارش به پزشکی قانونی دفن شده و در آمار تلفات نیستند. به گزارش ایسنا، احمد صفری، نماینده کرمانشاه در مجلس هم گفته است که بیشتر از‌ هزار نفر در این زلزله کشته شده‌اند و آمار واقعی خیلی بیشتر از آمار اعلام‌ شده از تعداد جانباختگان است.

زلزله ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان، منطقه مرزی استان کرمانشاه ایران و عراق را لرزاند و به چندین شهر این استان و استانهای اطراف خسارات زیادی وارد کرد.

برآورد شده است که زمین لرزه ۳۰ هزار واحد مسکونی را ویران کرده یا به آنها خسارت شدید وارد کرده است. علاوه بر آن بسیاری از مراکز آموزشی و خدماتی شهرهای زلزله زده آسیب شدید دیدند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG