لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۹

دو هفته بعد از زلزله؛ تعداد کشته‌های زمین‌لرزه کرمانشاه به ۴۸۳ نفر رسید


پزشکی قانونی از افزایش کشته شدگان زمین لرزه دو هفته پیش در استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی ایران، مدیر کل پزشکی قانونی استان کرمانشاه روز یکشنبه پنجم آذر اعلام کرد که تعداد کشته شدگان زمین لرزه اخیر به ۴۸۳ نفر افزایش یافته است.

آرتین کمالی با اعلام اینکه دو تن از زخمی‌های حادثه زلزله امروز در بیمارستان فوت شدند، گفت که جواز دفن ۲۵ جان باخته دیگر زمین لرزه نیز که در ساعات اولیه پس از وقوع حادثه توسط بستگانشان به اضطرار دفن شده بودند، صادر شد.

بنا به آمار پزشکی قانونی، از این کشته شدگان ۲۳۷ نفر مرد و ۲۴۶ نفر زن هستند. ضمن اینکه ۴۲۵ نفر از جانباختگان مربوط به شهر سرپل ذهاب هستند و بقیه مربوط به دیگر شهرهای استان کرمانشاه.

انتشار این آمار در حالیست که گفته می‌شود برخی از اجساد در روز اول زلزله بدون گزارش به پزشکی قانونی دفن شده و در آمار تلفات نیستند. به گزارش ایسنا، احمد صفری، نماینده کرمانشاه در مجلس هم گفته است که بیشتر از‌ هزار نفر در این زلزله کشته شده‌اند و آمار واقعی خیلی بیشتر از آمار اعلام‌ شده از تعداد جانباختگان است.

زلزله ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان، منطقه مرزی استان کرمانشاه ایران و عراق را لرزاند و به چندین شهر این استان و استانهای اطراف خسارات زیادی وارد کرد.

برآورد شده است که زمین لرزه ۳۰ هزار واحد مسکونی را ویران کرده یا به آنها خسارت شدید وارد کرده است. علاوه بر آن بسیاری از مراکز آموزشی و خدماتی شهرهای زلزله زده آسیب شدید دیدند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG