لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۵

روحانی: پرونده فساد مالی مطرح ۹ هزار میلیارد تومان است


حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران می گوید پرونده فساد مالی جدید سه برابر پرونده اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی است.
رئیس جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه در سفر استانی به هرمزگان اعلام کرد: «زمانی که بحث فساد ۳ هزار ميليارد تومانی مطرح بود، دهان ها از اين ميزان باز بود و اکنون ۹ هزار ميليارد تومان است.»
اشاره رئیس جمهوری ایران به پرونده اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی در زمان دولت قبل ایران است که افکار عمومی از روند رسیدگی به آن رضایت نداشت. آقای روحانی می گوید پرونده جدید فساد مالی بزرگتر از اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی است.
روحانی همچنین اضافه کرد:«تازه ما مطمئن نيستيم که اين ۹ هزار ميليارد تومان همه اش باشد و ممکن است چيزهای ديگری هم باشد که بعداً کشف شود.»

رئیس جمهوری ایران اسمی از بابک زنجانی نبرد اما غیر مستقیم گفت که دولت قبل مبالغ کلانی به صورت پول نقد به زنجانی داده تا او بتواند بدهی های ایران را در خارج از کشور پرداخت کند. او گفت: «این دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری که گفته می‌شود همه‌اش پول نقد نیست، بخش بزرگی از آن پول نقدی است که به او [بابک زنجانی] داده بودند که بدهی‌های ما را پرداخت کند.». آقای روحانی تاکید کرد: دیدیم که چطور یک گروه با عنوان دور زدن تحریم‌ها چگونه منافع ملی را دور زدند و پول ملت را برداشتند و ما امیدواریم که با همکاری تمام دستگاه‌ها این پول به بیت‌المال برگردانده شود.

بابک زنجانی از دو ماه پیش به اتهام بدهی به دولت زندانی شده است.
XS
SM
MD
LG