لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۵

اژه ای: بابک زنجانی ۱۱ مهر محاکمه می‌شود


سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی اعلام کرد که اولین جلسه دادگاه بابک زنجانی روز یازدهم مهر ماه امسال برگزار خواهد شد.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، دوشنبه ۱۲ مرداد در نشست خبری خود با اعلام این مطلب گفت: «در حال حاضر وکلا در حال مطالعه پرونده هستند و قاضی پرونده به وکلا توصیه کرده که وقت بیشتری را برای مطالعه بگذارند.»

او درباره آخرین تحولات در پرونده بابک زنجانی توضیح داد: «در مورد وجوهی که ایشان دریافت کرده و مبالغی که باید بابت فروش محموله‌های نفتی بر می‌گرداند، طبق اظهارنظر بازپرس چون ایشان صادق نبوده معلوم نیست این پول‌ها را چه کرده است.»

به گفته اژه‌ای هیات‌هایی به دو بانک مطرح شده توسط بابک زنجانی رفتند تا حساب‌های او را بررسی کنند اما مشخص شد او چنین حساب‌هایی ندارد.

بابک زنجانی، میلیاردر ایرانی متهم است که هزاران میلیارد تومان از جمله به خاطر فروش نفت، به دولت بدهکار است و از بازپرداخت آن طفره رفته است.

سخنگوی قوه قضائیه درباره درخواست نمایندگان برای دیدار با بابک زنجانی گفت که نمایندگان بر اساس وظیفه قانونی خود حق ورود به پرونده های قضایی را ندارند.

آقای اژه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد که جلسه روز دهم مرداد دادگاه سعید مرتضوی، آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات او بوده و حکم مرتضوی تا ۷ یا ۸ روز دیگر صادر خواهد شد.

XS
SM
MD
LG