لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۵

وضعیت ناپایدار کرونا در ایران در آستانه نوروز؛ اعمال محدودیت تردد تنها برای صاحبان خودروهای مسافر 


در حالی که وزارت بهداشت ۱۵۳ شهر را از وضعیت قرمز خارج کرده است، هنوز آمار رسمی مرگ و میر شبانه‌روزی ناشی از ابتلا به کووید-۱۹، بالای ۲۰۰ نفر است و شماری از استان‌ها همچنان روندی افزایشی را طی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، آذربایجان غربی افزایش بستری و فوت ناشی از کرونا را تجربه می‌کند. معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی این استان گفته است که در هفته منتهی به شنبه گذشته، فوتی‌های کرونا ۷۰ درصد بیشتر از هفته پیش از آن بود.

در عین حال، موج سفرهای نوروزی در پیش است و ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیتی برای تردد اعمال نکرده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده است که سفرهای نوروزی تنها در صورت واکسینه بودن افراد با سه دز واکسن امکان‌پذیر است.

با این حال تنها وضعیت واکسیناسیون صاحبان خودروهای مسافری بررسی خواهد شد و احتمال تردد افراد مبتلا به کرونا در ایام نوروز همچنان پابرجا است.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا می‌گوید جریمه افراد واکسینه نشده‌ای که با خودروی شخصی سفر کنند، روزی یک میلیون تومان تعیین شده است.

مقصد بسیاری از مسافران نوروزی، استان‌های شمالی کشور است.

وضعیت شیوع کرونا در استان گیلان همچنان ناپایدار است. شمار کل بستری‌ها در این استان به ۶۱۳ نفر رسیده است و در حالی که شمار زیادی از شهرها از وضعیت قرمز خارج شده‌اند، شهرستان ها آستارا، صومعه سرا، بندرانزلی، رودبار، لاهیجان و رودسر هنوز قرمز هستند.

یازده شهر دیگر استان گیلان نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

در مازندران نیز، خبرگزاری فارس از «اوج گرفتن» شمار مبتلایان خبر داده است. طی ۲۴ ساعت، ۹۸ بیمار در بیمارستان‌های این استان بستری شده‌اند. مجموع بستری‌های استان مازندارن، ۴۹۹ نفر اعلام شده است.

XS
SM
MD
LG