لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۹

لغو کنسرت «بنیامین» در اعتراض به حذف نوازندگان زن


پیش از این نیز از حضور ملانی آوانسیان در کنسرت بنیامین بهادری جلوگیری شده بود.
پیش از این نیز از حضور ملانی آوانسیان در کنسرت بنیامین بهادری جلوگیری شده بود.

بنیامین بهادری کنسرت خود در کرمان را به دلیل آنچه تبعیض جنسیتی نامیده است لغو کرد.

این خواننده پاپ در صفحه اینستاگرام خود خبر داده که یک روز قبل از تاریخ کنسرت به گروه او اعلام شده که نوازندگان زن نباید روی صحنه حضور داشته باشند. بنیامین بهادری در واکنش به این تصمیم نوشته است: «یهو روز قبل از اجرا بگ دو نفر به دلیل این که جنسیتشون با شما یکی نیست نمی‌تونن بیان، کلا نریم بهتره.»

او در عین حال عنوان کرده که پیش از این در کنسرت‌ خرم‌آباد هم بدون نوازنده‌های زن حضور پیدا کرده اما چون از پیش اعلام شده بود «مشکلی» نبود.

نگین پارسا و مژگان ابوالفتحی، دو نوازنده همکار آقای بهادری نیز در پست‌های مشابهی به این ممنوعیت اعتراض کرده و هر سه از هشتگ «ذهنیت خراب جنسیت را اصلاح کنید» استفاده کرده‌اند.

اما محمدرضا علیزاده، مدیرکل ارشاد و فرهنگ کرمان روایت متفاوتی را در گفت‌وگو با وبسایت‌های محلی عنوان کرده و می‌گوید که «اصلا بحث نوازنده زن یا مرد مطرح نبوده، از آنجایی که مجوز برای اجرای گروهی پنج نفره صادر شده بود، یک شب قبل از اجرا امکان اخذ مجوز برای دو نوازنده دیگر نبود. این دو نوازنده حتی اگر مرد هم بودند، امکان صدور جواز وجود نداشت.»

این نخستین بار نیست که از حضور زنان نوازنده و یا همخوان بر روی صحنه کنسرت‌ها جلوگیری می‌شود.

این درحالی است که عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران به تازگی اعلام کرده « قطعا از نظر ما حضور نوازنده خانم روی صحنه کنسرت‌های ارکسترال اشکالی ندارد.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG