لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۶

معاون سازمان سینمایی از نقش شریفی‌نیا در پیام ویدئویی دوم مهرجویی تقدیر کرد


محمدرضا شریفی‌نیا - آرشیو
محمدرضا شریفی‌نیا - آرشیو

معاون سازمان سینمایی با تأکید بر این که «محمدرضا شریفی‌نیا خیرخواه داریوش مهرجویی است» از نقش او در تولید ویدئوی دوم مهرجویی در ارتباط با پس گرفتن اعتراض به عدم صدور مجوز اکران فیلمش قدردانی کرد.

حبیب ایل‌بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی روز جمعه ۲۰ اسفند درباره این ویدئو، با بیان این که در فرهنگ ما «ریش‌سفیدی و میانجی‌گری» وجود دارد، گفت: شریفی‌نیا «لطف کرد و کمک کرد تا آرامش برگردد.»

در پی عدم صدور مجوز اکران برای فیلم «لامینور»، داریوش مهرجویی در پیام ویدئویی گفته بود قصد دارد در مقابل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحصن کند. اعتراض او با حمایت گسترده محافل سینمایی، از جمله کانون کارگردانان سینما، انجمن تهیه‌کنندگان، و انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران همراه شد.

تنها یک روز پس از آن، ویدئوی دیگری منتشر شد که در آن داریوش مهرجویی ضمن سپاسگزاری از «حمایت اهالی سینما برای حل مشکل اکران لامینور» می‌گوید «بخش‌هایی از صحبت‌هایش به دلیل اطلاعات نادرستی بوده که اشتباها در اختیارش گذاشته شده» بود.

بر اساس گزارش‌ها، فیلم دوم از سوی روابط عمومی سازمان سینمایی در اختیار رسانه‌ها گذاشته شده و در پی آن معاون سازمان سینمایی نقش محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر شناخته‌شده ایرانی را در تهیه ویدئوی دوم ستوده است.

مهدی خرم‌دل، مستندساز و روزنامه‌نگار که پیش‌تر روند تهیه ویدئوی دوم را «روشی نخ‌نما» توصیف کرده بود، در توییتی نوشت: «انکار هم نکردند.»

XS
SM
MD
LG