لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۴۷

رئیس بانک مرکزی ایران: جلوی ورود پول‌های کثیف به انتخابات را می گیریم


رئیس کل بانک مرکزی ایران از نظارت این بانک بر نظام بانکی برای جلوگیری از ورود پول های کثیف به رقابت های انتخاباتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران، ایرنا، ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی ایران روز شنبه سوم بهمن درباره اقدامات بانک مرکزی برای جلوگیری از ورود پول های کثیف به انتخابات مجلس گفت که نظام بانکی ایران دارای سیستم پیشرفته ضدپولشویی است و اقدامات لازم در این رابطه در حال انجام است.

به گفته او اگر مورد مشکوکی در زمینه ورود پول های کثیف به انتخابات دیده شود، پیگیری شده و با آن برخورد خواهد شد.

ورود پول های کثیف به تبلیغات انتخاباتی نامزدهای مجلس شورای اسلامی برای نخستین بار سال گذشته از سوی وزیر کشور ایران مطرح شد.

عبدالرضا رحمانی فضلی اسفند ماه سال گذشته به رسانه های ایران از ورود بخشی از پول‌های مربوط به قاچاق مواد مخدر به حوزه سیاست ایران در قالب کمک به نامزدها در انتخابات و برای تصمیم‌سازی‌، خبرداد.

این گفته او با اعتراض برخی از نمایندگان و هیات رئیسه مجلس روبرو شد. آقای رحمانی فضلی چندی بعد در صحن علنی مجلس عنوان کرد که از این سخنان او سوء برداشت شده است.

در سالهای گذشته در آستانه برگزاری انتخابات محلی و شهری مثل شوراها و مجلس بارها گزارش شد برخی نامزدها اقدام به پرداخت پول برای کسب رای بیشتر کرده اند.

XS
SM
MD
LG