لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۳

وزیر کشور: سخنان من درباره ورود پول کثیف به انتخابات، تحریف شده است


سخنرانی رحمانی فضلی وزیر کشور در مجلس شورای اسلامی
سخنرانی رحمانی فضلی وزیر کشور در مجلس شورای اسلامی

در پی احضار عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای توضیح در رابطه با پول های کثیف، وی روز یکشنبه در جلسه علنی مجلس گفت صحبت‌هایش در این خصوص مورد سؤاستفاده و تحریف واقع شده و قصد بیان عمومی چنین صحبت‌هایی را نداشته است.

وزیر کشور ایران همچنین عنوان کرد که برخی رسانه‌ها، هشدار وی در رابطه با ورود پولهای کثیف به رقابتهای انتخاباتی و انتظار او از قوه قضاییه و مجلس برای برخورد با این مسئله را به عرصه‌های رقابت‌های سیاسی و تحلیل‌های گروهی کشاندند.

البته آقای رحمانی فضلی در جلسه علنی مجلس به فساد در کمیته امداد نیز اشاره کرد و گفت بیش از ۱۰۰ نفر در کمیته امداد با پول‌های کثیف، ۲۷ هزار خودروی لوکس مانند پورشه و لکسوس وارد کشور کرده‌اند.

به گفته وزیر کشور ایران، همچنین افرادی که قاچاق مواد مخدر می‌کنند به نهادهای کشور و لشکری حق حساب می‌دهند. او نام این نهادها را فاش نکرده است.

به نوشته خبرگزاریهای داخلی، توضیحات وزیر کشور اعتراض برخی نمایندگان مجلس را برانگیخت و محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس نیز در پایان توضیحات وزیر کشور از آقای رحمانی فضلی خواست تا از نمایندگان به دلیل صحبت‌های پیشین خود عذرخواهی کند. وزیر کشور هم در پاسخ به این درخواست گفته است: به بنده پیشنهاد می‌کنند که بگویم اگر از صحبت‌های من به دلیل انعکاس بد در نشریات و مطبوعات سوءبرداشت شده از طرف آنها از شما عذرخواهی می‌کنم.

XS
SM
MD
LG