لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۶

وزیر کشور ایران: پول قاچاق مواد مخدر به حوزه سیاست ایران راه یافته است


Rahmani Fazli, Iran's minister رحمانی فضلی وزیر کشور ایران
Rahmani Fazli, Iran's minister رحمانی فضلی وزیر کشور ایران

وزیر کشور ایران از ورود بخشی از پول‌های مربوط به قاچاق مواد مخدر به حوزه سیاست ایران در قالب کمک به نامزدها در انتخابات و برای تصمیم‌سازی‌، خبرداد.

به گزارش رسانه های داخلی ایران، عبدالرضا رحمانی فضلی، به عنوان نمونه از هزینه کردن دو میلیارد تومانی یکی از نامزدهای انتخابات شورای شهر یاد کرد و گفت: «وقتی از این نامزد می‌پرسند این پول را از کجا آوردی، می‌گوید دوستان کمک کرده‌اند».

وزیر کشور ایران گردش مالی قاچاق مواد مخدر در ایران را سالانه ۲۰ هزار میلیارد تومان برآورد کرده است .

مرتضی کاظمیان، روزنامه نگار ساکن پاریس، در این باره به بخش فارسی صدای آمریکا گفت: «گزارش وزیر کشور در این مورد،گزارشی رسمی و بسیار مهم است که داوری‌های پیشین در این زمینه را تایید می‌کند.»

به گفته آقای کاظمیان شهروندان عادی که دستی در قدرت ندارند دخالتی هم در سوء استفاده از این درآمد عظیم ندارند و این باندهای قدرت مرتبط با نهادهای امنیتی و اطلاعاتی هستند که به طور قابل پیش‌بینی از رقم قابل توجه این تجارت سود می‌برند.

پیشتر، محمدرضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی نژاد نیز که به اتهام فساد مالی به زندان محکوم شده است، از کمک مالی یکی از متهمان پرونده مشهور به بیمه ایران، به نام جابر ابدالی به ۱۷۰ نامزد انتخابات دور هشتم مجلس خبرداده بود .

XS
SM
MD
LG