لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۵

مولوی عبدالحمید: مشکلات کشور با صدور احکام اعدام حل نمی‌شود


مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان
مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در خطبه‌های نماز جمعه ۲۰ مرداد گفت مشکلات کشور با زندانی‌کردن روزنامه‌نگاران یا سیاستمداران یا صدور احکام اعدام حل نمی‌شود.

او با برشمردن برخی از بحران‌های دست به گریبان کشور گفت راه‌حل آنها، برنامه‌ریزی صحیح و گفت‌وگو با مردم است.

این روحانی برجسته اهل سنت با انتقاد از نحوه مدیریت در ایران گفت مدیران برنامه‌ریز کنونی یا ضعیف هستند یا اختیارات ندارند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در ارتباط با بحران‌های زیست محیطی جاری در کشور به آتش‌سوزی‌های مکرر جنگل‌های کشور از جمله مریوان، خشک شدن تالاب‌ها، کمبود آب شرب، و همچنین بحران‌های گریبانگیر دریاچه‌های ارومیه و هامون اشاره کرد.

مولوی عبدالحمید از «حکومت اسلامی افغانستان» درخواست کرد که «نسبت آب هیرمند را [به‌درستی] مدیریت کنند» و اجازه بدهند سهم آب سیستان نیز بیاید.

او در ارتباط با بحران بهداشت و درمان در کشور یادآور شد بیماران داروهای مورد نیاز خود را به سختی و با قیمت‌هایی گراف به دست می‌آورند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان همچنین سقوط ارزش پول ایران و بحران اقتصادی جاری در ایران را مایه رنج تمام ایرانی‌ها دانست.

مولوی عبدالحمید در خطبه‌های نماز جمعه ماه‌های گذشته همواره مقام‌ها رده‌بالای جمهوری اسلامی از جمله علی خامنه‌ای و نیز سپاه پاسداران را مسئول مستقیم سرکوب‌های معترضان و بحران‌های جاری در کشور خوانده و خواستار برابری همه ایرانیان فارغ از قوم، نژاد، جنسیت، و مذهب آنها شده است.

XS
SM
MD
LG