لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۲

بهاره هدایت در سیزدهمین روز اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد


بهاره هدایت، زندانی سیاسی
بهاره هدایت، زندانی سیاسی

وکیل بهاره هدایت اعلام کرد این زندانی سیاسی در سیزدهمین روز از اعتصاب غذا به دلیل وخامت حال از زندان اوین به بیمارستان منتقل شده است.

زهرا مینویی روز سه‌شنبه ۲۱ شهریور در صفحه ایکس (توئیتر سابق) نوشت که مطابق با اطلاع خانواده، موکلش به بیمارستان برده شده است.

نام بیمارستان اعلام نشده است.

این وکیل دادگستری، در روزهای گذشته هم از ضعف شدید، تپش قلب و کاهش وزن هشت کیلویی بهاره هدایت در پی اعتصاب غذا خبر داده بود.

به نوشته او، بهاره هدایت بقدری ضعیف شده است که روز یکشنبه ۱۳ شهریور به کمک یک مامور زندان توانسته در محل ملاقات با خانواده‌اش حاضر شود.

بهاره هدایت از روز پنجشنبه ۹ شهریور در اعتراض به مواردی از جمله «سرکوب مضاعف» معترضان به وسیله حکومت جمهوری اسلامی و همچنین جان باختن جواد روحی، معترض زندانی، دست به اعتصاب غذا زد.

بهاره هدایت، زندانی سیاسی
بهاره هدایت، زندانی سیاسی

او به تازگی در نامه‌ای اعتصاب غذایش را تجدید عهد با «وجدان عمومی ایرانیان برای آزادی» و «قیام مهسا» خواند.

بهاره هدایت در بخشی از نامه خود در ۱۸ شهریور اهمیت «جان، آزادی یا دربند بودنش» را در افزایش اراده برای «براندازی حکومت» ذکر کرد.

تاکنون علاوه بر خانواده جواد روحی، معترض جان‌باخته در زندان، شماری از فعالان دانشجویی نیز با ابراز نگرانی درباره سلامت بهاره هدایت خواستار پایان اعتصاب غذای او شده‌اند.

بهاره هدایت در حال حاضر به اتهام شرکت در تجمع اعتراضی علیه شلیک موشک سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراینی که در سال ۱۳۹۸ رخ داد سرگرم سپری کردن حکم چهار سال و هشت ماه حبس در زندان اوین است.

او پیشتر هم به دلیل فعالیت‌های مدنی و سیاسی سالها در زندان بسر برده است.

XS
SM
MD
LG