لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۲

"بدهی ۱۴۰ میلیارد تومانی هواپیمایی آسمان"؛ صدور حکم جلب برای مدیرعامل


مدیر عامل هواپیمایی آسمان حسین علایی از فرماندهان سابق سپاه است که نزدیک به میرحسین موسوی و جنبش سبز شناخته می‌شود
مدیر عامل هواپیمایی آسمان حسین علایی از فرماندهان سابق سپاه است که نزدیک به میرحسین موسوی و جنبش سبز شناخته می‌شود

غلامحسین باقریان، معاون برنامه ریزی و نظارت شرکت فرودگاه‌های ایران اعلام کرد در پی عدم پرداخت بدهی‌های شرکت هواپیمایی آسمان برای مدیرعامل این شرکت حکم جلب صادر شده است.

به گفته آقای باقریان با توجه به برگزاری جلسات متعدد و هشدارهای لازم از یکسال گذشته برخی از شرکت‌های هواپیمایی اقدام به پرداخت بدهی‌های خود کرده درصورتی که برخی دیگر، نسبت به این هشدارها و ضرب الاجل های صادر شده توجهی نشان نداده اند.

او گفت با توجه به آزادسازی قیمت بلیط هواپیما تا ۲۰ درصد اکثر این شرکت‌ها "سود‌های بسیاری" به دست آورده اند.

به گفته آقای باقریان در جلسات برگزار شده قرار بر آن شد شرکت‌های هواپیمایی به صورت نقد و اقساط بدهی‌های خود را پرداخت کنند؛ اما شرکت هواپیمایی آسمان و یک شرکت دیگر تا کنون اقدامی نسبت به پرداخت بدهی‌های خود انجام نداده اند.

باقریان مبلغ بدهی شرکت‌های هواپیمایی به شرکت فرودگاه‌ها را ۷۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت ۲۰ درصد از این مبلغ یعنی معادل ۱۴۰ میلیارد تومان، بدهی شرکت هواپیمایی آسمان به شرکت فرودگاه‌ها است.

این مقام شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران در خصوص دیگر شرکت هواپیمایی بدهکار گفت: در صورت عدم پرداخت بدهی از سوی این شرکت ضمن اعلام نام آن اقدامات قضایی انجام خواهد گرفت.

مدیر عامل شرکت هواپیمایی آسمان حسین علایی از فرماندهان سابق سپاه پاسداران است که از سال ۱۳۹۲ این سمت را به عهده داشته است.

حسین علایی از جمله سرداران سابق سپاه است که نزدیک به مواضع میرحسین موسوی، رهبر جنبش اعتراضی موسوم به جنبش سبز شناخته می‌شود. آقای علایی نخستین کسی بود که جریان قتل محسن روح‌الامینی در بازداشتگاه کهریزک را از زبان پدرش رسانه‌ای کرد.

او همچنین در دی ۱۳۹۰ نامه‌ای نوشت و به طور ضمنی رهبر جمهوری اسلامی را با محمدرضا پهلوی مقایسه کرد و نوشت که افزایش سرکوب معترضان باعث متحد شدن مردم و بروز انقلاب شده است.

این مطلب با اعتراض شدید رسانه‌های اصولگرا و حامیان آیت‌الله خامنه‌ای مواجه شد و وبسایت خبرآنلاین به دلیل انتشار آن تا مرز توقیف پیش رفت.

در برخی محافل گفته می‌شود که بخش‌هایی از حاکمیت به دنبال تصفیه حساب با حسین علایی است.

XS
SM
MD
LG