لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۹

سخنان ضد و نقیض نماینده مجلس درباره قاچاق سلاح به ایران؛ گزارش رسمی وجود ندارد اما «متاسف هستیم»


حسن همتی - آرشیو
حسن همتی - آرشیو

یک نماینده مجلس شورای اسلامی در سخنانی ضد و نقیض می‌گوید «گزارش‌های رسمی» از قاچاق سلاح به ایران وجود ندارد، اما گزارش‌هایی مبنی بر قاچاق اسلحه از طرف «بعضی گروه‌ها» و یا شاید هم افراد خاص وجود داشته است و «در این زمینه متاسف هستیم.»

حسن همتی، نماینده تکاب و شاهین دژ، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس ضمن رد وجود گزارش‌های رسمی از قاچاق سلاح به ایران، تلویحا گروه‌های مخالف و «کشورهای وابسته به آمریکا» را به تلاش برای مشکل آفرینی در زمینه «امنیت داخلی و امنیت مرزی» ایران متهم کرد. او نام این گروه‌ها و کشورها را ذکر نکرد.

این خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران می‌گوید که پیشتر فرمانده انتظامی تهران از افزایش حجم ورود سلاح به پایتخت ابراز نگرانی کرده بود.

خبرنگار صدای آمریکا در اربیل مرداد ماه گزارش داده بود که «مرکز آیندە برای مطالعات استراتژیک» در گزارشی در مورد پدیدە بحران سلاح‌های غیرمجاز در عراق عنوان کرد کە برخی از کشورهای همسایە عراق با اهداف سیاسی ورود سلاح خارج از کنترل دولت عراق بە این کشور را تسهیل می‌کنند.

علی مانع، از نمایندگان مجلس عراق، گفته بود: «بخشی از تسلیحاتی که خرید و فروش می‌شود از کشورهای منطقه قاچاق می‌شود و ایران بیشترین سهم را در این زمینه دارد.»

XS
SM
MD
LG