لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۳۶

انتشار گزارش‌هایی از کشته شدن غیرنظامیان در حملات سپاه به روستایی در شهرستان زاهدان


غلام شه‌بخش (توئیتر)
غلام شه‌بخش (توئیتر)

در پی حمله توپخانه‌ای و زمینی نیروهای نظامی و سپاه به روستای توابع کورین در شهرستان زاهدان، سپاه پاسداران اعلام کرد که در این حمله غلام شه‌بخش و پنج عضو گروه او کشته شده‌اند.

در این بیانیه از این افراد به عنوان «اشرار مسلح» یاد شده است.

بنا بر بیانیه قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه، در جریان درگیری‌ها در جنوب شرق ایران و شناسایی محل استقرار نیروهای مسلح که در این بیانیه از آنها به عنوان «اشرار مسلح» یاد شده، غلام شه بخش همراه پنج تن دیگر کشته شده‌اند.

بنا به گزارش برخی رسانه‌ها، نیروهای سپاه با استفاده از سلاح سنگین و توپخانه از روز شنبه حمله سنگینی را به روستای شورو از توابع کورین شهرستان زاهدان آغاز کردند و با شهروندان بلوچ درگیر شدند. بر اثر این حملات شماری از غیرنظامیان، از جمله یک زن و یک کودک دوازده ساله، هم کشته شدند.

برخی منابع خبری مستقل در سیستان و بلوچستان نیز از کشته شدن پنج نفر از نیروهای سپاه به نام‌های مهدی اصغری فرمانده سپاه بخش کورین، مهدی کوهستانی، عزیزالله توحیدی بزی، جواد شهبازی، و حامد شهرکی خبر داده اند. خبرگزاری ایرنا کشته‌شدن چهار نفر از این افراد را تایید کرده است.

به دنبال درگیری طایفه شه‌بخش، یا اسماعیل‌زهی، با نیروهای انتظامی در ماه گذشته، که منجر به کشته شدن سه مامور نیروی انتظامی و یک سرباز وظیفه شد، نیروهای سپاه اعضای این طایفه را مورد حملات گسترده قرار داده‌اند.

در همین حال سایت خبری رصد بلوچستان نیز در گزارشی گفته است که نیروهای سپاه پس از کشتن یک زن و کودک بلوچ، با حملات توپخانه‌ای چند شهروند بلوچ، از جمله محمدعلی شه‌بخش و دو نفر دیگر، را وادار به اعترافات اجباری کرده‌اند. هویت افراد بازداشت شده «محمدعلی شه‌بخش»، «عبدالوهاب شه‌بخش»، و «زبیر شه‌بخش» عنوان شده است.

XS
SM
MD
LG