لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۰

تداوم اعتراضات کارکنان رسمی شرکت نفت و گاز آغاجاری


تجمع اعتراضی کارکنان رسمی وزارت نفت شاغل در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری
تجمع اعتراضی کارکنان رسمی وزارت نفت شاغل در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری

کارکنان رسمی وزارت نفت شاغل در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری در استان خوزستان روز چهارشنبه ۱۰ آبان هم به اعتراضات خود ادامه دادند.

به گزارش کانال‌های تلگرامی پوشش‌دهنده اخبار کارگری ایران، مطالبات کارکنان رسمی وزارت نفت شاغل در مراکز عملیاتی شامل حذف سقف‌ حقوق، حذف محدودیت حق‌سنوات بازنشستگی، عودت کسورات مازاد مالیات، اجرای کامل ماده ۱۰ با وجود ظرفیت‌های قانونی و اختیاراتی مانند افزایش درصد گرید و اپریزال، و عدم دست‌درازی به صندوق بازنشستگی کارکنان نفت برشمرده شده است.

کارکنان رسمی وزارت نفت شاغل در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری روز یکشنبه ۷ آبان و کارکنان رسمی نفت در پایانه نفتی جزیره خارک هم روز سه‌شنبه ۹ آبان دست به تجمع اعتراضی زده‌اند.

بر پایه گزارش کانال‌ تلگرامی «افکار نفت» که اخبار مربوط به مطالبات کارکنان رسمی صنعت نفت ایران را پوشش می‌دهد، اعتراضات هفتگی کارکنان رسمی نفت در شرکت‌ها و سکوهای نفتی و گازی در پی عدم رسیدگی مسئولان صنعت نفت به تازگی به صورت روزانه برگزار شده است.

دستمزدهای پایین در مقایسه با افزایش روزافزون قیمت‌ها در ایران و تشدید تورم اعتراض های کارگران و سایر مزدبگیران در ایران را به دنبال داشته است.

XS
SM
MD
LG