لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۹

تجمع بازنشستگان مخابرات در ۱۳ استان؛ اعتراض درمانگران اعتیاد در تهران و کارکنان نفت در خارک


اعتراضات بازنشستگان مخابرات، آذربایجان غربی، دوشنبه اول آبان ۱۴۰۲
اعتراضات بازنشستگان مخابرات، آذربایجان غربی، دوشنبه اول آبان ۱۴۰۲

شماری از بازنشستگان شرکت مخابرات ایران روز دوشنبه اول آبان در اعتراض به وضعیت معیشتی و توجه نشدن به مطالباتشان دست‌کم در ۱۳ استان به طور هم‌زمان تجمع کردند.

بنا بر گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، این تجمع‌ها در استان‌های تهران، چهارمحال و بختیاری، کردستان، سیستان و بلوچستان، گیلان، اردبیل، آذربایجان غربی، اصفهان، مرکزی، ایلام، فارس، خوزستان، و آذربایجان شرقی برگزار شد.

«فقط کف خیابون، به دست میاد حقمون»؛ شعار بازنشستگان مخابرات در زاهدان
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:35 0:00

اجرای کامل آیین‌نامه پرسنلی و استخدامی سال ۱۳۸۹، رفع مشکلات بیمه درمانی، و رسیدگی به مطالبات صنفی، از جمله خواسته‌های این معترضان است.

بازنشستگان و مستمری‌بگیران شرکت مخابرات ایران در ماه‌های گذشته دوشنبه هر هفته در استان‌های مختلف تجمع کرده‌اند و این سلسله تجمع‌ها را با عنوان «دوشنبه‌های اعتراضی» تکرار کرده‌اند.

معترضان در این تجمع‌ها شعارهایی از جمله «شرکت پردرآمد، چه برسر تو آمد»، «رزمندگان دیروز، گرسنگان امروز»، «وعده وعید قشنگ بود، ولی همه‌ش دروغ بود»، «وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه»، «تا حق خود نگیریم، آروم نمی‌نشینیم»، و «اجرای آیین‌نامه، حق مسلم ما است» سر دادند.

آنها همچنین با شعارهای «رسانه داخلی، انعکاس انعکاس»، «مجلس انقلابی، حمایت حمایت»، و «صدا سیما کجایی، به داد ما بیایی» نسبت به سکوت رسانه‌های داخلی و بی‌عملی مسئولان در قبال اعتراضات بازنشستگان اعتراض کردند.

همچنین، منابع خبری گزارش داده‌اند که کارکنان رسمی وزارت نفت در شرکت نفت فلات قاره در منطقه عملیاتی جزیره خارک و نیز منطقه سیری در اعتراض به رسیدگی نشدن به خواسته‌های خود تجمع کردند.

تجمع کارکنان رسمی وزارت نفت شاغل در شرکت نفت فلات قاره در منطقه سیری
تجمع کارکنان رسمی وزارت نفت شاغل در شرکت نفت فلات قاره در منطقه سیری


این کارکنان رسمی خواستار حذف سقف حقوق و محدودیت حق سنوات بازنشستگی هستند و بر بازگردانده شدن کسورات مازاد مالیات تأکید می‌کنند.

روز یک‌شنبه نیز کارکنان رسمی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری تجمع کرده بودند.

علاوه بر این، در روز دوشنبه شمار قابل توجهی از درمانگران اعتیاد در مقابل وزارت بهداشت در اعتراض به تعطیلی این مراکز و واگذاری درمان به داروخانه‌ها اعتراض کردند.

تجمع اعتراضی درمانگران اعتیاد، تهران، دوشنبه اول آبان ۱۴۰۲
تجمع اعتراضی درمانگران اعتیاد، تهران، دوشنبه اول آبان ۱۴۰۲

جمشید اسدی، اقتصاددان، در روزهای پیشین در گفت‌وگو با صدای آمریکا تأکید کرده که جنگ حماس و اسرائیل وضعیت اقتصادی در ایران را بدتر از پیش خواهد کرد.

جمشید اسدی: جنگ حماس و اسرائیل وضع اقتصاد ایران را بدتر خواهد کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

XS
SM
MD
LG