لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۷

افزایش قیمت شکر و نوسان آن در بازار


افزایش قیمت شکر در ایران
افزایش قیمت شکر در ایران

انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران می‌گوید که بر اساس مصوبه جدید قیمت قند و شکر افزایش خواهد داشت.

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران روز شنبه اعلام کرد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، قیمت جدید و مصوب هر کیلوگرم شکر را ۲۵۵۰۰ تومان خواهد بود.

در نامه دبیر و عضو هیئت مدیره انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران آمده است «با توجه به نیاز بازار ترتیبی اتخاذ کنید تا نسبت به تامین نیاز مصرف کنندگان اعم از صنوف و صنایع و خانوار مساعدت لازم معمول تا در اسرع وقت مشکلات به وجود آمده مرتفع گردد.»

افزایش قیمت شکر در ایران
افزایش قیمت شکر در ایران

خبرگزاری مهر، ۱۷ اردیبهشت ماه در گزارشی قیمت شکر در بازار را ۳۳ هزار تومان گزارش کرده بود.

خبرگزاری مهر در تازه‌ترین گزارش خود که روز شنبه منتشر کرده به بررسی وضعیت تولید و افزایش قیمت این ماده خوراکی پرمصرف بین سال‌های ۱۳۵۰ تا ۱۴۰۰ پرداخته است.

در این گزارش گفته شده که تولید شکر در سال‌های ۵۰ تا ۵۷ خورشیدی کمتر از ۱۰۰ هزار تن در سال بوده و این عدد پس از انقلاب در سال‌های ۵۷ تا ۶۱ به بیش از ۱۰۰ هزار تن رسیده است.

آنگونه که خبرگزاری مهر بررسی کرده، روند صعودی تولید شکر در سال‌های ۶۲، ۶۳ و ۶۴ حاکی از تولید بیش از ۲۰۰ هزار تن شکر در سال بوده است و این رقم در سال ۹۶ به «اوج» خود، یعنی به رقم حدود ۹۰۰ هزار تن در سال رسید. رقمی که به ادعای گزارش مهر در ۴ سال اخیر با افت تولید همراه بود و به دلیل آنچه «تحریم و مشکلات کم آبی» نامیده شده در سال ۱۴۰۰ به کمتر از ۶۰۰ هزار تن رسیده است.

XS
SM
MD
LG