لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۷

اصلاح نظام مهاجرتی آمریکا و ازدواج همجنسگرایان


انتظار می رود هفته آینده در اصلاح نظام مهاجرتی آمريکا پیشرفتی حاصل گردد. همچنین قرار است که هفته آینده دیوان عالی آمریکا ازدواج همجنس گرایان را مورد بررسی قرار داده و در این باره حکمی صادر کند.

لایحه تقویت شدید امنیت مرزی کشور، احتمالاً کلید پشتیبانی فراجناحی در سنای آمريکا برای تصویب قانون مهاجرت آمریکا خواهد بود.
چارلز شومر، سناتور دموکرات، گفت: «ما در آستانه شکستن بن بست مذاکرات در مورد اصلاح قانون مهاجرت آمریکا هستیم.»

بر اساس لایحه ترمیم شده اصلاح قانون مهاجرت جدید ۲۰ هزار نفر بر تعداد مرزبانان کشور افزود می شود، در خطوط مرزی آمریکا و مکزیک برای جلوگیری از ورود غیر مجاز به آمريکا، هزار کیلومتر حصار مرزی جدید ایجاد می گردد، و فن آوری های نظارت و حفاظت از خطوط مرزی را تقویت خواهد شد.
هدف از ترمیم لایحه جدید آن بوده است که موافقت و پشتیبانی قانونگذاران حزب جمهوریخواه را برای تصویب اصلاح قانون مهاجرت جلب کند. قانونگذاران جمهوریخواه گفته اند که پیش از تقویت امنیتی مرزهای کشور، به ویژه مرزها جنوبی کشور، با قانونی کردن اقامت میلیونها مهاجر خارجی مخالفت خواهند کرد. در همین رابطه، سناتور جان کورنین گفته است: «ما بر روی مرزهای جنوبی کشورمان کنترل کافی نداریم.»

در این حال، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمريکا، آماده توشیح و قانونی کردن لایحه است که بتواند بر قدرت اجرایی در مرزهای کشور افزوده، و برای کسب تابعیت آمریکا نظام مهاجرتی هوشیارانه تری ایجاد کند. او همچنین امیدوار است که توشیح این لایحه، اقتصادی متحول و مترقی بوجود آورده، که برای طبقه متوسط منصفانه تر بوده، و در آینده برای فرزندان کشور ثبات مالی ایجاد کند.

انتظار می رود که طی دو هفته آینده سنای آمریکا این لایحه اصلاح قانون مهاجرت را به رأی بگذارد. ولی هنوز برای تصویت این لایحه در مجلس نمایندگان، که تحت کنترل قانونگذاران حزب دموکرات است، هنوز راهی طولانی در پیش است.

ضمناً، انتظار می رود که هفته آینده دیوان عالی آمريکا، ازدواج همجنسگرایان را مورد بررسی قرار دهد.
حکم دیوان عالی کشور بر آن خواهد بود که آیا دولت های محلی حق دارند که از ازدواج همجنسگرایان مرد یا زن جلوگیری کنند یا خیر.
همچنین، قرار است که دیوان عالی کشور تصمیم بگیرد که آیا دولت فدرال ازدواج همجنسگرایان را به رسمیت می شناسد یا خیر.

آقای اوباما هفته گذشته در آلمان بار دیگر پشتیبانی خود را از حق ازدواج همجنسگرایان تأیید کرد. رئیس جمهوری آمریکا گفت: زمانی که ما از برادران و خواهران همجنسگرای خود حمایت می کنیم، و با همجنسگرایان و حقوق و عشق آنها به طور قانونی و برابر برخورد می کنیم، ما در واقع از آزادی خود نیز دفاع کرده ایم. ما زمانی آزادتر هستیم که تمام مردم بتوانند در پی خوشبختی خود باشند.
آقای اوباما قرار است روز چهارشنبه برای یک سفر یک هفته ای عازم آفریقا شود.
XS
SM
MD
LG