لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۳۲

اوباما: نظام مهاجرتی ما با ارزشهای ما تطابق ندارد


پرزیدنت باراک اوباما در سخنرانی خود در موزه انسان شناسی ملی مکزیک گفت نظام مهاجرتی امریکا با ارزشهای این کشور تطابق ندارد، باعث شده عده ای «در سایه زندگی» کنند، و باید اصلاح شود.

آقای اوباما که روزجمعه برای گروهی عمدتاً دانشجو سخن می گفت تاکید کرد که جوانان مکزیک برای آینده کشورشان رویاهایی دارند و مایلند چیزهایی را که دیگر کارایی خود را از دست داده اند تغییر دهند.

رئیس جمهوری امریکا گفت ایالات متحده و مکزیک «دو شریک برابر هستند» و افزود برخی تحریف ها در هر دو کشور باعث عدم تفاهم هایی شده که باید تصحیح شوند. وی افزود مکزیک جدیدی در حال ظهور است با احزاب سیاسی و جوامع مدنی مقتدری که سرسختانه با یکدیگر مبارزه می کنند اما انتقال قدرت به صورتی صلح آمیز انجام می گیرد.
رئیس جمهوری امریکا بعد از انجام این سخنرانی قرار است با تعداد از بازرگانان مکزیکی به طور خصوصی دیدار کند.

پرزیدنت اوباما روز پنجشنبه در مکزیکوسیتی گفت اکنون مرزهای امریکا با مکزیک امن تر از سالهای پیش است، ولی کارهای زیادی هست که باید انجام گیرد.
رئیس جمهوری امریکا در دیدار با انریکه پنا نییتو رئیس جمهوری جدید مکزیک گفت مسائل مربوط به مهاجرت و امنیت بر روابط بازرگانی و اقتصادی میان دو کشور سایه انداخته است. وی گفت ایالات متحده بر روی اصلاحات قوانین مهاجرتی بر اساس درایت عمومی کار می کند و مصمم است از تقاضا برای مواد مخدر - که از موجبات خشونت در مرزهای مشترک است - بکاهد.
رئیس جمهوری امریکا گفت افزایش روابط امنیتی با مکزیک به پنا نییتو رئیس جمهوری مکزیک کمک خواهد کرد ساختار امنیتی کشور خود اصلاح کند.

مکزیک از مشتری های عمده کالاهای امریکایی است و پرزیدنت اوباما می گوید باز کردن راه برای ایجاد مشاغل جدید و بازرگانی دوجانبه از اهداف سفر او به مکزیک است.

آقای اوباما بعد از مکزیک به کاستاریکا خواهد رفت و با رئیس جمهوری این کشور درباره روابط دوجانبه گفتگو خواهد کرد.

قرار است روز شنبه اجتماعی از رهبران کشورهای امریکای مرکزی درباره عوامل و چگونگی «توسعه پایدار اقتصادی» برگزار شود.
XS
SM
MD
LG