لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۵

برآورد جدید صندوق بین المللی پول از رشد اقتصادی بالاتر اروپا، ژاپن و چین


صندوق بین المللی پول روز دوشنبه در گزارشی جدید ارزیابی‌های خود را در مورد چشم انداز اقتصادی اروپا، ژاپن و چین برای سال جاری میلادی ۲۰۱۷ ارتقا داده، اما چشم انداز اقتصاد جهانی از دید این نهاد اقتصادی تغییری نکرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بخشی از دلیل عدم تغییر چشم انداز اقتصاد جهانی از گزارش ماه آوریل صندوق به این طرف، سیاست‌های ایالات متحده است که احتمالا پیشرفت چندانی در کاهش مالیات و افزایش هزینه‌های جاری نخواهد داشت.

در گزارش جدید، صندوق بین المللی پول انتظار قبلی خود را در مورد رشد ۳ و نیم درصدی اقتصاد جهانی حفظ کرده، اما برای ۱۹ کشور حوزه یورو رشد اقتصادی ۱ و نه دهم درصدی پیش بینی کرده، که دو دهم درصد از گزارش قبلی بالاتر است.

این صندوق همچنین رشد اقتصادی ژاپن در پایان سال ۲۰۱۷ را یک و سه دهم درصد پیش بینی کرده و انتظار دارد رشد اقتصادی چین نیز تا پایان سال جاری به حدود ۶ و هفت دهم درصد افزایش یابد. در هر دو مورد یک دهم درصد بیشتر شده است.

اقتصاد ایالات متحده نیز از دید صندوق بین المللی پول رشدی معادل ۲ و یک دهم درصد را تجربه خواهد کرد، که در مقایسه با گزارش ماه آوریل، دو دهم درصد پائین تر است.

به نوشته آسوشیتدپرس، پرزیدنت ترامپ وعده رشد اقتصادی ۳ درصدی از طریق اصلاح قوانین مالیاتی و کاهش آن، افزایش بودجه زیرساخت‌های کشور داده است، اما ظاهرا مسائل سیاسی داخلی پیشرفت در این مسیر را تحت الشعاع قرار داده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG