لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۴

اعتصاب غذای ۱۵ زندانی سیاسی زن؛ خانواده‌های معترض چند ساعت بازداشت شدند


نیلوفر شاکری (راست)، آرمیتا عباسی، و الهام مدرسی
نیلوفر شاکری (راست)، آرمیتا عباسی، و الهام مدرسی

خانواده‌های چند معترض بازداشت‌شده که در اعتصاب غذا به سر می‌برند، در چهارمین روز پیاپی از تحصن در مقابل زندان کچویی توسط نیروهای حکومتی بازداشت شدند.

بنا بر گزارش‌های شهروندی در روز یک‌شنبه ۱۸ دی، خانواده‌های آرمیتا عباسی، الهام مدرسی، و نیلوفر شاکری، که در پی چهارمین روز تحصن مقابل زندان کچویی بازداشت شده بودند، پس از چند ساعت، دوباره آزاد شدند.

آنها اعلام کرده‌اند که به تحصن خود در مقابل زندان ادامه خواهند داد.

پیشتر، ناهید مدرسی گفته که خواهرش الهام مدرسی، به شدت بیمار است اما او را که در بازداشت به سر می‌برد، هم‌زمان با اعتصاب غذا هم کتک زده‌اند.

او با استمداد از مردم، افزوده است: «الهام خواهر همه شما است؛ به داد ما برسید.»

خواهر الهام مدرسی: او را در اعتصاب غذا کتک زده‌اند؛ به داد ما برسید
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

همچنین مادر آرمیتا عباسی اعلام کرده است که مقامات قضایی حق وکیل انتخابی را از آنها سلب کرده‌اند و به خانواده‌ها نیز پاسخگو نیستند.

آرمیتا عباسی، نیلوفر شاکری، الهام مدرسی، فاطمه نظری‌نژاد، حمیده زراعی، مرضیه میرقاسمی، و انسیه موسوی از جمله ۱۵ زندانی سیاسی هستند که در زندان کچویی فردیس در اعتراض به روند دادرسی یک هفته است که اعتصاب غذا کرده‌اند و بنا بر اطلاعات موجود، از روز سه‌شنبه ۱۳ دی از حق تماس تلفنی نیز محروم شده‌اند.

  • 16x9 Image

    ساقی لقایی

    ساقی لقایی پس از چند سال همکاری با روزنامه‌های مختلف، در سال ۱۳۷۸ خبرنگار و سپس سردبیر پارلمانی و اقتصادی ایسنا شد. او از سال ۱۳۸۵ فعالیت حرفه‌ای خود را با تمرکز بر مسائل ایران و حقوق بشر ادامه داد و در بهار ۱۴۰۰ به بخش فارسی صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG