لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۳

تحصن خانواده‌های بازداشتی‌هایی که اعتصاب‌ غذا کرده‌اند؛ شاهزاده رضا پهلوی: صدایشان باشیم


فاطمه نظری‌نژاد (راست)، نیلوفر شاکری، آرمیتا عباسی، و الهام مدرسی،‌ از معترضان بازداشت‌شده‌ای که در زندان کچویی دست به اعتصاب غذا زده‌اند
فاطمه نظری‌نژاد (راست)، نیلوفر شاکری، آرمیتا عباسی، و الهام مدرسی،‌ از معترضان بازداشت‌شده‌ای که در زندان کچویی دست به اعتصاب غذا زده‌اند

پس از دو روز قطع تماس ۱۵ معترض بازداشت‌شده در زندان کچویی که در چهارمین روز از اعتصاب غذا به سر می‌برند، خانواده‌های شماری از آنها صبح پنج‌شنبه در مقابل این زندان تحصن کردند.

آرمیتا عباسی، نیلوفر شاکری، الهام مدرسی، فاطمه نظری‌نژاد، حمیده زراعی، مرضیه میرقاسمی، و انسیه موسوی از جمله این ۱۵ زندانی سیاسی هستند که در زندان کچویی فردیس در اعتراض به روند دادرسی اعتصاب غذا کرده‌اند و بنا بر اطلاعات موجود، از روز سه‌شنبه ۱۳ دی از حق تماس تلفنی محروم شده‌اند.

شاهزاده رضا پهلوی در واکنش به اعتصاب غذای آنها در توییتی نوشت: «جان آنها در خطر است. صدایشان باشیم. این زنان شجاع و همه زندانیان سیاسی باید فوری و بی قید و شرط آزاد شوند.»

پیشتر، مادر یکی از این بازداشت‌شدگان اعلام کرده است که مقامات قضایی حق وکیل انتخابی را از آنها سلب کرده‌اند و به خانواده‌ها نیز پاسخگو نیستند.

گروهی از اعضای خانواده‌های برخی از این زنان معترض زندانی صبح روز پنج‌شنبه ۱۵ دی در مقابل زندان کچویی در شهر فردیس، استان البرز، تحصن کردند.

تحصن خانواده‌های زنان زندانی در اعتصاب غذا، مقابل زندان کچویی کرج
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:19 0:00

مادر آرمیتا عباسی، یکی از این بازداشت‌شدگان که اعتصاب غذا کرده است، روز چهارشنبه در اینستاگرام نوشته‌ای را خطاب به مقامات قضایی منتشر کرد و به آنها گفت: «از امروز لقمه‌هایتان را، یکی کمتر برگیرید. دخترکانی در یکی از بندهای زندان کچویی کرج اعتصاب غذا کرده‌اند.»

او همچنین تأکید کرده است که از روز سه‌شنبه «حق تلفن» نیز از این بازداشت‌شدگان گرفته شده است.

پست اینستاگرام مادر آرمیتا عباسی
پست اینستاگرام مادر آرمیتا عباسی

مادر این زندانی سیاسی همچنین روز سه‌شنبه در نامه‌ای سرگشاده با انتقاد از بی‌توجهی مقامات قضایی و نپذیرفتن وکیل انتخابی، خواهان رسیدگی به پرونده دخترش شده بود.

  • 16x9 Image

    ساقی لقایی

    ساقی لقایی پس از چند سال همکاری با روزنامه‌های مختلف، در سال ۱۳۷۸ خبرنگار و سپس سردبیر پارلمانی و اقتصادی ایسنا شد. او از سال ۱۳۸۵ فعالیت حرفه‌ای خود را با تمرکز بر مسائل ایران و حقوق بشر ادامه داد و در بهار ۱۴۰۰ به بخش فارسی صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG