لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۳

ادامه غافلگیری‌های «سینماکان» لاس وگاس؛ فیلم جدید «بازی‌های گرسنگی» ساخته می‌شود


جنیفر لارنس
جنیفر لارنس

در جریان برگزاری همایش «سینماکان» در شهر لاس وگاس ایالت نوادا، شرکت «لاینزگیت» از تولید فیلم جدید «بازی‌های گرسنگی» خبر داد.

این اثر «تصنیف پرندگان آوازخوان و مارها» نام دارد و ماجراهای دوران پیش از چهار فیلم قبلی را به تصویر می‌کشد. فیلم جدید را سوزان کالینز کارگردانی می‌کند که سه فیلم از این مجموعه سینمایی را کارگردانی کرده است.

بر اساس برنامه اعلام شده، تصنیف پرندگان آوازخوان و مارها، هفدهم نوامبر ۲۰۲۳ اکران خواهد شد.

شرکت لاینزگیت در جریان همایش سالانه سینماکان، آنونس کوتاهی از فیلم را به نمایش گذاشت. در این آنونس، در حالی که صحنه‌های آب شدن یخ زمستانی در پس زمینه دیده می‌شد، پرنده‌ای در حال شکار مار بود.

در ادامه پیامی روی تصویر ظاهر می‌شد که از تماشاگران دعوت می‌کرد تا به بازی‌های گرسنگی بازگردند تا دریابند که چه کسی یک پرنده آوازه‌خوان، ‌و چه کسی یک مار است.

بازی‌های گرسنگی یکی از موفق‌ترین مجموعه‌های تاریخ سینما است و چهار فیلم قبلی بیش از سه میلیارد دلار در گیشه فروخت.

جنیفر لارنس
جنیفر لارنس

قسمت‌های اول ‌و دوم سومین فیلم در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ اکران شدند و داستان به پایان رسید ولی شرکت لاینزگیت همواره به علاقه خود برای ادامه این مجموعه سینمایی اشاره کرده بود.

فیلمنامه فیلم جدید، اقتباسی از رمانی است که سوزان کالینز در سال ۲۰۲۰ منتشر کرد و پیش‌درآمدی برای ماجراهای این مجموعه محسوب می‌شود.

محور اصلی داستان، کرولیانوس اسنو ۱۸ ساله است که در فیلم‌های قبلی رئیس جمهور بی‌رحم «پانم» بود. این فیلم، فرصت طلبی و چگونگی به قدرت رسیدن او را در دوران اولیه بازی‌های گرسنگی به تصویر می‌کشد.

دونالد ساترلند
دونالد ساترلند

در چهار فیلم قبلی ستاره‌هایی مانند جنیفر لارنس، جاش هاچرسون، لیام همسورث، و دونالد ساترلند در نقش کرولیانوس اسنو به هنرنمایی پرداختند.

با توجه به زمان داستان که به سال‌ها پیش از آثار گذشته مرتبط است، بازیگران جدیدی در این فیلم حضور خواهند داشت.

بازی‌های گرسنگی، رقابتی است که میان نمایندگان جوان مناطق دوازده‌گانه فقیر پانم برگزار می‌شود. آنها باید تا پای مرگ با یکدیگر مبارزه می‌کنند تا منطقه گروه برنده برای مدتی از قحطی و مصیبت نجات پیدا کند.

XS
SM
MD
LG