لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۳

انتشار عکسی از حسین رونقی در بیمارستان پس از ساعت‌ها بی‌خبری


حسین رونقی در کنار مادرش در بیمارستان. زمان و مکان عکس نامعلوم است. گفته می‌شود نخستین بار مدیر رسانه قوه قضاییه این عکس را منتشر کرده است.
حسین رونقی در کنار مادرش در بیمارستان. زمان و مکان عکس نامعلوم است. گفته می‌شود نخستین بار مدیر رسانه قوه قضاییه این عکس را منتشر کرده است.

پس از ساعت‌ها بی‌خبری از وضعیت حسین رونقی، برادر این فعال حقوق بشر زندانی خبر دیدار او با مادرش را تأیید کرد.

حسن رونقی با انتشار توییتی ضمن اشاره به این که «وضعیت عمومی حسین خوب است»، به نقل از پدرش نوشت که هیچ گونه درمانی برای حسین انجام نشده است.

عکسی از این فعال حقوق بشر زندانی بر روی تخت بیمارستان در کنار مادرش منتشر شد.

شماری از کاربران روز سه‌شنبه ۲۳ آبان عکسی را از حسین رونقی بازنشر کردند که گفته شده نخستین بار مدیر رسانه قوه قضاییه آن را منتشر کرده است، اما زمان و مکان دقیق آن روشن نیست.

حسین رونقی روز دوم مهر در حالی که همراه دو وکیل خود به طور داوطلبانه به دادسرای اوین مراجعه کرده بود، با وکلایش بازداشت شد.

آقای رونقی از زمان بازداشت اعتصاب غذا کرده است و از روز شنبه گذشته آب و نمک و شکر نیز نمی‌خورد و اعتصاب غذای خشک کرده است.

در روزهای گذشته، بر اساس اظهارنظر کمیسیون پزشکی، وضعیت جسمی حسین رونقی حاد گزارش شده بود و چند تن از هم‌بندی‌های او از جمله جعفر پناهی، محمد رسول‌اف و حسین رزاقی، نسبت به خطر جانی او هشدار داده بودند.

حسین رونقی روز یک‌شنبه از بهداری زندان اوین به بیمارستان دی انتقال یافت و شامگاه یک‌شنبه شمار قابل توجهی از شهروندان در مقابل این بیمارستان تجمع کردند.

سردادن شعار مرگ بر دیکتاتور توسط معترضان در حوالی بیمارستان دی، ۲۲ آبان
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:20 0:00

آقای رونقی در ساعات گذشته از بیمارستان دی به مکانی نامعلوم برده شد و نگرانی خانواده او را در پی داشت.

XS
SM
MD
LG