لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۳

برگزاری تظاهرات حکومتی در «حمایت از غزه» با «حضور اجباری» دانش آموزان و کارکنان دولت


راهپیمایی حکومتی
راهپیمایی حکومتی

جمهوری اسلامی روز شنبه ۲۷ آبان در حالی راهپیمایی سازماندهی شده در «حمایت از غزه» برگزار کرد که برخی منابع گزارش‌ دادند این تظاهرات با اجبار دانش آموزان و کارکنان ادارات دولتی در شهرهای مختلف در حال برگزاری است.

وب‌سایت «حال‌وش» در گزارشی از زاهدان نوشت که دانش آموزان، فرهنگیان و کارکنان ادارات دولتی در شهرهای بلوچستان به «اجبار وادار به شرکت در این تجمع شده‌اند» در حالی که به روایت این وب‌سایت خبری، زاهدان «غزه ایران» لقب گرفته است.

در این ارتباط، حجت میرزایی، پژوهشگر، به شماره روز ۲۵ آبان ماه روزنامه «شرق» گفت: بر اساس گزارشی که در سال ۱۴۰۰ برای وزارت کار تهیه شد، بیش از ۸۰ درصد جامعه روستایی و ۴۵ درصد جامعه شهری سیستان و بلوچستان فقیر هستند و ‌درآمد سرانه تهران پنج برابر سیستان و بلوچستان برآورد شده است.

او اشاره کرد که امید به زندگی مردان این استان، بین ۸ تا ۱۰ سال و زنان، شش سال کمتر از میانگین کشوری است.

حال‌وش به نقل از شهروندان این استان نوشت: «مردم سیستان و بلوچستان و خصوصا زاهدان وضعیت‌شان بهتر از مردم غزه نیست.»

در این گزارش تاکید شده است که جمهوری اسلامی ندای «حمایت از کودکان مظلوم غزه» را سر می‌دهد در حالی که کودکان بلوچ و شهروندان نمازگزار زاهدان هر جمعه «بدون هیچ دلیلی مورد اذیت و آزار قرار می‌گیرند.»

در همین رابطه اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان نیز اعلام کرد که تمام مقاطع مدارس سراسر استان همدان در نوبت بعدازظهر امروز ۲۷ آبان‌ماه تعطیل است تا بتوانند در راهپیمایی ترتیب داده شده برای «حمایت از غزه» که بعد از ظهر امروز برگزار می‌شود شرکت کنند.

اطلاعات رسیده به صدای آمریکا نشان می‌دهد در شهرهای مختلف از جمله تهران، اصفهان، مشهد و تبریز دانش آموزان بصورت سازماندهی شده از مدارس به این راهپیمایی اعزام شده‌اند.

در گزارشی که خبرگزاری «مهر» وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی از راهپیمایی برگزار شده در «بندر دیر» منتشر کرده اکثر شرکت‌کنندگان در این تظاهرات دانش آموزان مقاطع مختلف هستند.

XS
SM
MD
LG