لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۶

کارکنان بهداشتی در چین حیوانات خانگی را هنگام قرنطینه رفتن صاحبان آنها می‌کشند


سگی کوچک در یک کوله‌پشتی مخصوص حمل حیوانات - آرشیو
سگی کوچک در یک کوله‌پشتی مخصوص حمل حیوانات - آرشیو

کارکنان بهداشت محلی در برخی از شهرهای چین وارد خانه مردمی که در قرنطینه هستند می شوند و حیوانات خانگی آنها را می‌کشند. این موضوع خشم بسیاری از کابران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخته است.

به گزارش رادیو ملی آمریکا، «ان‌پی‌آر»، در یک مورد صاحب یک سگ، هنگامی که در مرکز قرنطینه به سر می برد، از طریق دوربین امنیتی خانه‌اش شاهد بود که چند نفر در حالی که لباس‌های ویژه به تن داشتند وارد خانه او شدند و سگ او را با میله‌های آهنی تا حد مرگ زدند. در همان حال، معلوم شد که نتیجه تست کرونای خانم فو، صاحب این سگ، منفی است.

خانم فو، در پستی طولانی در شبکه های اجتماعی نوشت: «سگ به اتاق دیگری دوید و از دید خارج شد، ولی صدای ناله هایش شنیده می‌شد. پس از چند دقیقه، کارکنان بهداشت کیسه‌های پلاستیک زرد رنگی را بیرون آوردند و گفتند که سگ را با خود می‌برند.»

ویدیو دوربین امنیتی او در «ویبو»، یک شبکه‌ اجتماعی چینی منتشر و واکنش برانگیز شد. میلیون‌ها کاربر که این ویدیو را دیده‌اند از نحوه کشتن گربه ها و سگ‌ها به دلیل ترس از انتقال ویروس کرونا به انسان، برآشفته و خشمگین هستند.

مقامات بهداشتی محلی، تحت فشار زیاد دولت چین برای نگه داشتن موارد بیماری کووید-۱۹ نزدیک به صفر، دست به اقدامات پیشگیرانه متعددی زده‌اند.

در شهر هاربین در شمال چین، یک زن گزارش داد که سه گربه او در ماه سپتامبر، در حالی که او در حال تکمیل دوران قرنطینه بود، توسط مقامات کشته شدند. مقامات در شهرهای چنگدو و ووشی نیز وارد خانه مردمی که در مراکز قرنطینه بسر می‌برند شده‌ و گربه‌های آنها را کشته‌اند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات متحده می گوید که ممکن است انسان‌ها ویروس کرونا را به سگ‌ها و گربه‌های خود منتقل کنند، ولی احتمال انتقال این ویروس از گربه و سگ به انسان «ناچیز» است.

برخی از دیگر مطالعات نشان داده است که انتقال ویروس کرونا از حیوانات خانگی به صاحبان‌شان «بعید» است.

XS
SM
MD
LG