لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۸

نخستین موارد ابتلای حیوانات خانگی به کرونا در آمریکا: بیمار می‌شوند اما منتقل نمی‌کنند


دو گربه خانگی در دو منطقه مختلف نیویورک به این ویروس مبتلا شده‌اند و مشکلات خفیف ریوی پیدا کرده‌اند.
به گزارش «یو‌اس‌ای تودی»، صاحب یکی از گربه‌ها به ویروس کرونا مبتلا بوده است. اما صاحبان گربه دیگر سالم هستند و به باور مقامات بهداشتی، گربه این ویروس را یا از یکی از افراد فامیل که ناقل بوده و نشانه‌ای از بیماری نداشته و یا از فردی خارج از خانه گرفته است.
تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر این که ویروس کرونا از حیوانات خانگی به انسان منتقل می‌شود به دست نیامده است. اما مواردی دیده شده که در آن این ویروس از انسان به حیوان خانگی سرایت کرده است.
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌کند با حیوانات خانگی خود درست مانند یکی از اعضای خانواده رفتار کنند: گربه‌ها را در خانه نگه دارند، سگ‌ها را به پارک‌های شلوغ نبرند، و آنها را با رعایت فاصله ۲ متر از دیگر سگ‌ها و انسان‌ها راه ببرند.
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا به افراد مبتلا به «کووید-۱۹» توصیه می‌کند درست همان گونه که از سایر اعضای خانواده دوری می‌کنند، از حیوانات خانگی خود نیز دور بمانند.
وزارت کشاورزی آمریکا انجام آزمایش کرونا برای تمامی حیوانات خانگی را توصیه نمی‌کند.دامپزشکان تنها از حیوانات خانگی که نشانه‌های بیماری «کووید-۱۹» دارند و یا با افراد مبتلا در تماس بوده‌اند، تست کرونا می‌گیرد.
https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG