لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۱

رشد خانه های نوساز در آمریکا


خانه سازی در آمریکا
خانه سازی در آمریکا

وزارت بازرگانی آمریکا گفت خانه سازی در آمریکا نردیک به یک درصد رشد کرده است.

سازندگان خانه های نوساز در آمریکا در ماه اوت نسبت به ماه پیش رشد بیشتری داشته است، ولی نتایج به دست آمده از یک نظر سنجی بر روی مدیران عامل شرکتهای بزرگ خانه سازی در سراسر آمریکا نشان می دهد که خوش بینی آنها نسبت به آینده کمتر از سال گذشته است.

گزارش وزارت بازرگانی آمریکا نشان می دهد که اگرچه خانه سازی در آمریکا در ماه گذشته ۰.۹ درصد رشد داشته، ولی این شد کمتر از پیش بینی کارشناسان اقتصادی بوده است.

نتایج به دست آمده از نظر سنجی از مدیران عامل شرکتهای عمده خانه سازی نشان می دهد که ۷۱ درصد آنها اعتقاد دارند در ۶ ماه آینده فروش خانه های نوساز افزایش خواهد یافت، که نسبت به نظر سنجی ۳ ماه پیش ۷ درصد کمتر است.

گزارش وزارت بازرگانی آمریکا همزمان با اجلاس دو روزه هیأت مدیره بانک مرکزی آمریکا منتشر شد. بانک مرکزی تصمیم گرفته است خرید اوراق قرضه - به عنوان محرک اقتصادی - را کاهش دهد.
جیم سالیوان، اقتصاددان برجسته آمریکایی در موسسه «های فریکوانسی اکانامیکز» گفته است که انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا خرید ۸۵ میلیاردی اوراق قرضه به صورت ماهانه را به تدریج - هر ماه ۱۰ میلیارد دلار - کاهش دهد.

چنانچه بانک مرکزی بخواهد خرید اوراق قرضه وزارت خزانه داری آمریکا را به سرعت کاهش دهد، ممکن است که این اقدام اقتصاد آمریکا را بار دیگر دچار رکود کند. ولی، از سوی دیگر، چنانچه بانک مرکزی آمریکا بخواهد همچنان به محرکهای اقتصادی خود ادامه دهد، خطر تورم بالا و ایجاد حباب و رشد ساختگی اقتصاد آمریکا را تهدید کرده، و بار دیگر کشور را با بحرانهای مالی و اقتصادی مشابه با سال ۲۰۰۸ روبرو خواهد ساخت.

در حال حاضر، با وجود رشد اقتصادی آمریکا، بازار مشاغل به ویژه در ماه های اخیر هنوز می لنگد، و بسیاری جستجوگران کار را بکلی ناامید ساخته است. نرخ بیکاری در آمریکا کاهش یافته و به ۷.۳ درصد رسیده است. ولی هنوز از میانگین تاریخی ۶ درصدی نرخ بیکاری کشور بالاتر است.

و این در حالی ست که بازارهای بورس مدتهاست که رکود خود را پشت سر گذاشته و اکثر سهام های عمده رکورد بالاترین قیمت خود را شکسته، و شرکتهای بزرگ از سودهای بیسابقه و فوق العاده خبر می دهند.
XS
SM
MD
LG