لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۷

نامه اعتراضی جمهوری اسلامی به رئیس شورای اروپا؛ جلوی هانا نویمن را بگیرید


هانا نویمن، نماینده آلمان در پارلمان اروپا با انتشار توییتی اعلام کرد که نامه‌ای از ایران دریافت کرده است.

نویمن نوشت: «من از رژیم ایران نامه دریافت کرده‌ام. ظاهرا رئیسی از توییت‌های من خوشش نیامده است، بنابراین آنها یادداشتی شفاهی به ریاست شورای اروپا فرستاده و از آنها خواسته‌اند تا جلوی من را بگیرند.»

نماینده آلمان در پارلمان اروپا افزود: «اگر به مدرک دیگری نیاز دارید که این رژیم حقیقت را نمی‌گوید، خودتان این مطلب را بخوانید و مطمئن باشید که من ادامه خواهم داد.»

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در یادداشتی به سوئد ریاست شورای اتحادیه اروپا، با «مغرضانه» و «تحریک آمیز» خواندن اظهارات هانا نویمن، نماینده آلمان در پارلمان اروپا، مراتب اعتراض شدید خود را به این نهاد اعلام کرده است.

در یادداشت وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران آمده است: «هانا نویمن در حساب شخصی خود در توییتر در تاریخ ۲۱ ماه مه ۲۰۲۳ علیه دکتر ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور دولت سیزدهم نوشته است. اظهارات و فعالیت‌های ضد ایرانی این فرد به‌ویژه تحریکات او در ماه‌های اخیر، فاقد وجاهت قانونی، بر اساس تحریف واقعیت و اطلاعات نادرست، به دور از عقلانیت و خرد سیاسی است.»

خانم هانا نویمن از آغاز شکل‌گیری اعتراضات سراسری در ایران در پارلمان اروپا،‌ تجمع‌های اعتراضی و همچنین فضای مجازی به حمایت جدی از معترضان پرداخته است.

XS
SM
MD
LG