لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۴

حامد اسماعیلیون خطاب به فرمانده ارشد سپاه:‌ آدمکش، تو را برای محاکمه، زنده‌ می‌خواهیم


یک روز بعد از اظهارنظر فرمانده هوافضای سپاه درباره توطئه کشتن مقامات پیشین آمریکا، حامد اسماعیلیون به این اظهارات واکنش نشان داد.

امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به روند حوادث کشته‌شدن قاسم سلیمانی گفت: «امیدواریم بتوانیم ترامپ، پمپئو و مکنزی را که در این ترور دست داشتند بکشیم.»

این اظهارنظر حاجی‌زاده در حالی است که برخی او را از عوامل حمله موشکی به هواپیمای اوکراینی که به کشته شدن ۱۷۶ سرنشین آن منجر شد، می‌دانند. روز شنبه ۶ اسفند، حامد اسماعیلیون در توئیتی خطاب به امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه نوشت:: آدمکش! هر روز که می‌گذرد بخشی به روایت بزدلانه‌ات از هجدهم دی‌ماه ۱۳۹۸ اضافه می‌کنی.

وی افزود: فراموش می‌کنی سه روز بعد از جنایت، دهانت از استرس، چوب خشک شده بود. آن ترس را دوباره خواهی دید. ما تو را زنده و بر نیمکت متهمین دادگاه می‌خواهیم.

مدتی بعد از کشته شدن قاسم سلیمانی توسط ارتش آمریکا، در ۱۸ دی ۱۳۹۸ جمهوری اسلامی مدعی حمله انتقامی به مقر نیروهای آمریکایی در عراق شد. ساعاتی بعد، هواپیمای مسافربری شماره ۷۵۲ اوکراین در تهران سرنگون شد و همه ۱۷۶ مسافر آن کشته شدند. جمهوری اسلامی تا سه روز نقض فنی را دلیل سرنگونی هواپیما اعلام کرد تا اینکه مقامات آمریکایی از نقش جمهوری اسلامی گفتند و پس از آن ایران به شلیک موشک ها اعتراف کرد.

انجمن خانواده‌های جانباختگان پرواز پی‌اس۷۵۲ از آن زمان خواستار محاکمه عاملان و مقصران این حمله موشکی است. حامد اسماعیلیون سخنگوی این انجمن است.

XS
SM
MD
LG