لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۳

هکرهای روسی می‌گویند وب‌سایت یک شرکت نظامی اسپانیایی را به دلیل کمک به اوکراین از کار انداخته‌اند


یکی از تانک‌های لئوپارد ارتش اسپانیا
یکی از تانک‌های لئوپارد ارتش اسپانیا

یک گروه هکر طرفدار روسیه روز سه‌شنبه ۱۵ خرداد، ادعا کرد که وب‌سایت شرکت اسپانیایی «سانتا باربارا سیستمز» که تانک‌های آلمانی «لئوپارد» را برای ارسال به اوکراین بازسازی می‌کند، از کار انداخته است.

سخنگوی شرکت «جنرال داینامیکز» در آلمان، که «سانتاباربارا سیستمز» یکی از واحدهای آن است، گفت که پیمانکار دفاعی این شرکت همچنان در حال تجزیه و تحلیل دلایل از کار افتادن این وب‌سایت است و تاکید کرد که عملیات این شرکت در اروپا به طور عادی ادامه دارد.

گروه هکری «نو نیم»، که اغلب اقداماتی را علیه کشورهای طرفدار اوکراین انجام می‌دهد، با دادن پیامی در کانال «تلگرام» مسئولیت این حمله «دی دی‌اُ‌اس» را بر عهده گرفت.

حملات «دی دی‌اُ‌اس» با سرازیر کردن حجم بالایی از ترافیک به سمت «سرورهای هدف» باعث «آف‌لاین» شدن آن‌ها می‌شوند.

ناتو ماه گذشته میلادی اعلام کرد که روسیه پشت کارزار تشدید حملات چند وجهی به شرکت‌ها و زیرساخت‌های کشورهای عضو این پیمان است؛ اتهامی که روسیه آن را با عنوان «اطلاعات غلط» رد کرد.

وزارت دفاع اسپانیا گفت که شرکت «سانتاباربارا سیستمز» خودروهای سنگینی همچون تانک‌های لئوپارد و تجهیزات توپخانه را برای ارتش اسپانیا مونتاژ می‌کند و در بازسازی این تانک‌ها برای ارسال به اوکراین هم مشارکت داشته است.

اسپانیا هفته گذشته متعهد به تامین یک میلیارد یورو در حمایت نظامی از اوکراین در سال جاری میلادی شد که از جمله شامل ۱۹ تانک لئوپارد است.

XS
SM
MD
LG