لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۲

گوهر عشقی جزییات «حمله افراد ناشناس» به خود را بازگو کرد


گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی در ویدئویی که پس از حادثه سوءقصد احتمالی از او منتشر شده، می‌گوید: «داشتم می‌رفتم امام‌زاده، یک موتوری دو نفر بودند، یکی‌شان پیاده شد، من را هل داد روی میل‌گردها. بعد دیگر نفهمیدم کجا هستم. چشمم را باز کردم، به هوش آمدم دیدم در بیمارستان هستم.»

ستار بهشتی، وبلاگ نویس و فعال کارگری بود که ۹ سال پیش در بازداشتگاه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران جان خود را از دست داد.

گوهر عشقی مادر ستار بهشتی می‌گوید توسط دو موتورسوار مورد حمله قرار گرفته است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:27 0:00

بنیاد ستار بهشتی روز جمعه در حساب کاربری خود در اینستاگرام، ضمن انتشار تصویری از گوهر عشقی از احتمال سوء قصد به جان او خبر داد.

اوایل آبان ماه، در آستانه سالگرد کشته شدن ستار بهشتی، مادر او گوهر عشقی در ویدئویی با مرور وقایع روز بازداشت فرزندش، گفت: «خامنه‌ای به داغ فرزندت بنشینی!»

پس از آن بود که مقامات امنیتی دوازدهم آبان او را به همراه دختر و دامادش بازداشت کردند تا از برگزاری مراسم سالگرد ستار بهشتی جلوگیری کنند.

آرش صادقی، فعال حقوق بشر، روز شنبه ۱۵ آبان با اعلام خبر آزادی آنها به صدای آمریکا، گفت گوهر عشقی در طول بازداشت برای «دست کشیدن از کار بنیاد ستار بهشتی» تحت فشار و تهدید بوده، اما پاسخ داده چنین کاری نخواهد کرد و گفته «از مرگ هراسی ندارم» و «می‌توانید مرا هم مثل پسرم بکشید.»

بنیاد ستار بهشتی نیز در گزارش روز جمعه با اشاره به بازداشت خانواده او در آبان ماه نوشته که مأموران در آن بازداشت «رسما اعلام می‌کنند همه در زندان و زیر شکنجه کشته نمی‌شوند برخی در تصادف یا نزاع و یا حوادث از بین خواهند رفت.»

خانم عشقی همچنین در گفت‌وگویی اختصاصی با صدای آمریکا در پاسخ به مسیح علینژاد که درباره گفت‌وگوهایشان در دیدار با مادران دادخواه می‌پرسد، تأکید می‌کند: «می‌گوییم سکوت نکنید تا جمهوری اسلامی نابود بشود و جوانانمان کشته نشوند.»

او با بیان این که «جگرم می‌سوزد؛ نه فقط برای ستار بهشتی بلکه برای همه جوانان معترض کشته شده» اضافه می‌کند: «می‌گوییم سکوت نکنند و اتحاد داشته باشند.»

گوهر عشقی از معترضان صریح جمهوری اسلامی و شخص آیت‌الله خامنه‌ای است که بسیاری او را یک نماد مقاومت می‌دانند.

XS
SM
MD
LG