لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۲

آنگلا مرکل از اردوگاه پناهجویان دیدن کرد


سیل پناهجویان سوری و عراقی به اروپا همچنان ادامه دارد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز چهارشنبه از اردوگاهی در شهر هایدنا دیدن کرد که روز سه شنبه صحنه خشونت نئونازی ها و راست های افراطی علیه پناهجویان قرار گرفت.

خانم مرکل بحران پناهجویان را چالشی عمده توصیف کرد اما گفت آلمان بیگانه هراسی و خشونت علیه کرامت انسانی را بر نخواهد تافت.

با ادامه سیل مهاجران و پناهجویان عمدتا سوری، عراقی و افغان به مرزهای اتحادیه اروپا، انتظار می رود شمار آوارگانی که خود را به آلمان رسانده اند تا پایان سال جاری میلادی از رقم بی سابقه ۸۰۰ هزار نفر عبور کند.

با اینحال آلمان روز سه شنبه اعلام کرد هیچیک از پناهجویان سوری را از آن کشور اخراج نخواهد کرد.

آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد کشورهای اروپایی دیگر را به برخورد دلسوزانه با سیل پناهجویانی که از جنگ و خونریزی گریخته اند فراخوانده است.

هزاران تن از این پناهجویان در روزهای اخیر موفق شده اند خود را از راه مقدونیه و صربستان به مرزهای مجارستان برسانند.

پلیس مجارستان روز چهارشنبه برای مهار پناهجویان خشمگین در اردوگاهی در نزدیکی مرز آن کشور با صربستان به استفاده از گاز اشک آور متوسل شد.

به گفته پلیس مجارستان در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۴ هزار پناهجو با عبور غیرقانونی از مرز خود را به خاک آن کشور رسانده اند.

مقام های مجارستان در صدد هستند با استفاده از هلیکوپتر و سگ های تربیت شده پلیس و حتی بکارگیری ارتش با هجوم بی سابقه پناهجویان مقابله کند. سازمان ملل متحد می گوید برای تامین نیازهای پناهجویان سوری به هفت و نیم میلیارد دلار کمک نیاز دارد.

XS
SM
MD
LG