لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۷

ایتالیا: مهاجرت غیرقانونی ممکن است پیمان شنگن را به خطر بیاندازد


ایتالیا در یک روز ۴ هزار و ۴۰۰ مهاجر سرگردان در دریا را نجات داد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00
دانلود

گارد ساحلی ايتاليا تنها در يک روز موفق شده ۴۴۰۰ مهاجر سرگردان را از آب های پرتلاطم دريای مديترانه نجات دهد.

از آغاز سال جاری ميلادی تاکنون حدود ۱۱۰ هزار مهاجر که قاچاقچيان انسان در آبهای مديترانه به حال خود رهاکرده اند، نجات يافته و به سواحل جنوبی ايتاليا انتقال داده شده اند. آنها در مسیر آبی لیبی به ایتالیا نجات یافته اند.

مسئله مهاجرت و قاچاق انسان از کشورهای بحران زده آفريقا به اروپا، و مرگ روز افزون اين افراد در دريای مديترانه به اندازه ای نگران کننده و وخيم شده است که پائولو جنتيلونی، وزير امور خارجه ايتاليا هشدار داده که این مساله خنجری است بر روح اتحاديه اروپا.

پائو جنتيلونی در مصاحبه ای با خشم و ناراحتی گفته است مشاهده صحنه هايی اين چنينی در روز های اخير، رفت و آمد آزادانه مردم در بلوک اروپا را بطور جدی تهديد می کند.

وزير امور خارجه ايتاليا از شرکای خود در اتحاديه اروپا خواست هر چه زودتر راه حل مشترکی برای رفع اين بحران پيدا کنند. او هشدار داد که تنها گزينه اجتناب ناپذير ممکن است لغو پيمان شنگن باشد.

زيگمار گابريل، معاون صدر اعظم آلمان نيز خواهان انجام اصلاحات بنيادين در قوانين پناهندگی اتحاديه اروپا شده است و به اعضای اتحاديه توصيه کرده است در برخورد با اين قوانين سياستی هماهنگ، عادلانه و قابل انعطاف در پيش بگيرند.

فرانک والتر اشتاين ماير، وزير امور خارجه آلمان نيز در تأييد پيشنهاد زيگمار گابريل، خواهان اصلاح قوانين پناهندگی در سرتاسر اروپا شده و معتقد است پناهندگان بايد بطور عادلانه و مساوی در ميان کشورهای اروپا تقسيم شوند.

در سال جاری تاکنون بيش از ۲۳۰۰ پناهجو در مسير اروپا جان خود را از دست داده اند. شمار تلفات در سال میلادی گذشته ۳۲۷۹ نفربود.

XS
SM
MD
LG