لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۶

وزیر خارجه آلمان از سخنان دونالد ترامپ انتقاد کرد


وزیر خارجه آلمان ابراز امیدواری کرد در کارزارهای انتخاباتی آمریکا، واقعیت های امروز جهان نادیده گرفته نشود.
وزیر خارجه آلمان ابراز امیدواری کرد در کارزارهای انتخاباتی آمریکا، واقعیت های امروز جهان نادیده گرفته نشود.

وزیر امور خارجه آلمان روز پنحشنبه از سخنان دونالد ترامپ داوطلب پیشتاز حزب جمهوریخواه برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا انتقاد کرد و گفت ساختار امنیتی جهان عوض شده و دیگر نمی تواند فقط بر دو ستون استوار باشد.

دونالد ترامپ روز گذشته گفت اگر انتخاب شود، آمریکا نخستین ارجحیت را در سیاست خارجی او خواهد داشت و از همپیمانان واشنگتن خواهد خواست سهم بیشتری بابت هزینه های دفاعی خود بپردازند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فرانک والتر اشتاینمایر در انتقاد از این اظهارات آقای ترامپ گفت، امروز مناقشات بین المللی فقط در صورتی می تواند حل شوند که سنگین وزن هایی مانند آمریکا و روسیه و دیگران، با یکدیگر متحد شوند.

وزیر خارجه آلمان ضمن ابراز امیدواری از این که در کارزارهای انتخاباتی در آمریکا، واقعیت های امروز جهان نادیده گرفته نشود ، گفت ساختار امنیتی جهان عوض شده است و هیچ رئیس جمهوری در آمریکا نمی تواند آن را نادیده بگیرد.

آقای اشتانمایر همچنین گفت اظهارات روز چهارشنبه دونالد ترامپ در تشریح اولویت های سیاست خارجی اش "ضد و نقیض" بود؛ "وی از یک سو می گوید آمریکا اول است، از طرف دیگر می خواهد آمریکا از صحنه بین المللی خارج شود. "

XS
SM
MD
LG