لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۸

مرزهای آلمان به روی مهاجران تنگ تر می شود؛ مرکل تغییرات را پذیرفت


مهاجران مسلمان در یک منطقه عرب نشین برلین در نماز عید فطر شرکت می کنند - ۵ ژوئیه ۲۰۱۶
مهاجران مسلمان در یک منطقه عرب نشین برلین در نماز عید فطر شرکت می کنند - ۵ ژوئیه ۲۰۱۶

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، تحت فشار محافظه کاران موافقت کرده است که ورود مهاجران به این کشور را کاهش دهد.

به نوشته وکس، مرکل برای جلوگیری از فروپاشی دولتش مصالحه کرده و موافقت کرده است که شرایط ورود مهاجران به آلمان را سخت تر کند.

وکس می نویسد چنین مصالحه ای برای مرکل که حامی محکم مرزهای باز بوده عجیب است، اما از آنجایی که رهبری او به خطر افتاده بود، موافقت کرد که مرزهای آلمان را به روی ورود مهاجران تنگ تر کند و ائتلاف شکننده اش را به خاطر دولت حفظ کند.

وزیر کشور آلمان که مخالف اصلی مرکل بوده، خواستار این بوده است که آلمان برخی از مهاجران را از مرزها بازگرداند، از جمله کسانی که قبلا درخواست پناهندگی خود را در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارائه داده بودند. حمایت وزیر کشور آلمان برای حفظ رهبری مرکل ضروری است.

آلمان اخیرا صحنه مخالفت حضور مهاجران بوده است چرا که گروه های محافظه کار مدعی شده اند جرائم در این کشور افزایش یافته است؛ اما به نوشته وکس، جرائم در آلمان به نسبت سال ۱۹۹۲ در پایین ترین سطح خود قرار دارد.

مرکل در سال ۲۰۱۵ سیاست مرزهای-باز را اجرا کرد تا آوارگان جنگی سوریه، عراق و افغانستان را وارد آلمان کند و گزارش شده که آلمان بیش از ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر پذیرفت و اکنون هر ماه حدود ۱۰ هزار مهاجر وارد آلمان می شوند.

در حال حاضر همه پناهجویان اجازه دارند وارد آلمان شوند و منتظر بمانند تا اینکه درخواست پناهندگی آنها بررسی می شود. اما توافق اخیر مرکل با مخالفان این سیاست را تغییر می دهد.

پیشنهاد جدید این است که کمپ های مرزی ایجاد شود و مهاجران در مرز آلمان و اتریش در این کمپ ها بررسی شوند، و مهاجرانی که درخواست پناهندگی در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا داده اند، به آن کشورها در صورت موافقت آنها فرستاده شوند و اگر هم آن کشورها موافق نباشند، طبق یک توافق، به اتریش فرستاده شوند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG