لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۹

فهرست جانگداز: ۳۳۲۹۳ مرگ در مسیر مهاجرت به اروپا در ۲۴ سال


آسوشیتدپرس به نقل از اشپیگل روزنامه آلمانی می نویسد در فاصله سال های ۱۹۹۳ تا ماه مه امسال ۳۳۲۹۳ مهاجر در مسیر اروپا جان باخته اند.

روزنامه در ۴۶ صفحه همه مشخصات جان باختگان شامل نام، سن و کشور مبدا، نحوه مرگ، و تاریخ مرگ را ذکر کرده است.

یک مورد، طلعت عبدالحمید ۳۶ ساله شهروند عراق روز ۶ ژانویه و پس از ۴۸ ساعت پیاده روی در کوهستان های مرز ترکیه و بلغارستان یخ زده بود.

مورد دیگر پسر ۱۵ ساله ای بوده که همراه با ۲۳ نفر دیگر در تاریخ ۱۵ نوامبر ۲۰۱۶ از لیبی عازم اروپا بودند که قایق بادی آنها در آبهای مدیترانه واژگون شد.

اشپیگل خواسته است سرگذشت همه پناهجویان، پناهندگان و مهاجرانی را که در مسیر اروپا جان خود را از دست داده اند، مستند سازد. بخشی از مهاجران هم که با سختی خود را به اروپا رساندند، براثر خشونت ها، و حمله ها در گذشتند، یا در بازداشتگاهها از ترس بازگرداندنشان به کشور مبدا خودکشی کردند.

یک نوجوان ۱۷ ساله سومالیائی در شهر اشمولنی آلمان در ۲۱ اکتبر ۲۰۱۶ بر اثر حمله نئونازیها جان باخت. نئونازیها او را مجبور کردند از برج شهر خود را به پائین پرتاب کند و یک مهاجر ۳۰ ساله اوگاندائی نیز در یک شهر ساحلی انگلستان در بازداشتگاه خودکشی کرد.

نشریه آلمانی با گزارش مفصل خود یادآور شد که هدف، گرامیداشت این قربانیان بوده و نیز یادآوری این نکته که روز به روز بر شماره قربانیان فهرست افزوده می شود.

اشپیگل می افزاید اغلب قربانیان در آبهای مدیترانه و در سفر به اروپا غرق شده اند.

تازه ترین موارد قربانیانی که هنوز شناسائی نشده اند مربوط به کودکی است که در ۲۹ ماه مه سال ۲۰۱۷ غرق شده است. در سرگذشت او وهمراهان آمده است که از میان ۳۰ مهاجر تنها جسد دو تن به ساحل آمد و جسد ۲۸ نفریافت نشد. قایق آنها از لیبی به مقصد اروپا حرکت کرده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG